TİM üretim seferberliği başlattı

Türkiye İhracatçılar Meclisi (Tİ)M Başkanı İsmail Gülle, 1 milyon maske ve 100 bin dezenfektan üreterek seferberliğe başladıklarını söyledi.

24.03.2020 11:11:000
Paylaş Tweet Paylaş
TİM üretim seferberliği başlattı

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) koronavirüse karşı üretim seferberliği başlattı. TİM günlük 1 milyon maske üretecek.

TİM Başkanı İsmail Gülle düzenlediği basın toplantısında, ''Topyekün mücadelede TİM olarak biz de 61 ihracatçı birliğimizle görevimizin başındayız. Bu virüs salgınının dünyaya şu hususu öğrettiğinin farkındayız. İthalat ucuz olsa bile bir gün gelemeyebilir. Her ürünü kendi ihtiyaçlarımız ötesinde üretmek zorundayız" dedi. 

"Hedef aylık 40 milyon maske üretmek"

TİM olarak bu mücadeleyi bir seferberliğe dönüştürecek şekilde Sağlık Bakanlığı ile birlikte hareket ettiklerini vurgulayan Gülle, şöyle konuştu:

"Mevcutta yaşanan maske ve dezenfektanlarının tedarik sıkıntısını aşmak için üretim seferberliği başlatıyor, üretim çarklarımızı Türkiye için çeviriyoruz. Hedefimiz günlük 1 milyon maske üretimi aylık 40 milyon maske kapasitesine ulaşmak. Ticaret Bakanlığı'mızın destekleri, ihracatçı birliklerimizle koordine olarak 1 milyon maske ve 100 bin adet dezenfektan üreterek Sağlık Bakanlığı'mızın emrine sunuyor ve seferberliğimizin başlangıcı için ilk adımı atıyoruz.'' 


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz