Üniversiteli girişimciler New York için yarışacak

Türkiye elemelerinde “Vodafone Özel Mobil İnternet Kategorisi”nde yarışacak genç girişimcileri ise birincilik ödülünün yanında, Vodafone Smart Tab 10 kazanma şansı bekliyor.

1.08.2012 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Üniversiteli girişimciler New York için yarışacak
Türkiye’de girişimcilik ekosistemini destekleyerek geleceğe yön verecek genç girişimcileri iş dünyasına kazandırmayı en önemli sosyal sorumlulukları arasında gören Vodafone Türkiye, bu vizyonu bir adım ileri taşıdı. Vodafone Türkiye’nin ana sponsor olduğu Global Üniversiteli Girişimci Yarışması için başvurular, Akbank’ın da katkılarıyla başladı. Tüm dünyadaki üniversiteler arasında girişimciliği teşvik etmek amacıyla düzenlenen yarışmanın Türkiye elemelerinde rakipleri arasından sıyrılarak birinci olacak girişimci, dünyanın dört bir yanından gençlerin katılımıyla New York’ta gerçekleşecek büyük finalde Türkiye’yi temsil ederek, 200 bin dolarlık büyük ödül için yarışma hakkı kazanacak. Türkiye elemelerinde “Vodafone Özel Mobil İnternet Kategorisi”nde yarışacak genç girişimcileri ise birincilik ödülünün yanında, Vodafone Smart Tab 10 kazanma şansı bekliyor.

FARUK ECZACIBAŞI
"GİRİŞİMCİLİĞİ ERKEN YAŞTA ANLAYANLARIN ÖNÜ DAHA AÇIK"

“Kendi ayakları üstünde durabilen, destek sistemlerinin sinerjisinden yararlanan, devletinin denetleme gücüne güvenen bir ekonomi ancak girişimciliğin dinamizmiyle sağlanabilir. Risk almayı destekleyen, tüm katmanlarıyla doğru dürüst işleyen bir yaratıcı piyasa mekanizması da bu dinamizmin önkoşuludur. Girişimciliğin önemini ve ruhunu mümkün olan en erken yaşında anlayan gençlerin önünün daha kolay açılacağına inanıyorum. Bu nedenle girişimciliği önemseyen her girişimi önemsiyorum.”


HEDEF NEW YORK'TA YARIŞMAK

1  Temmuz 2012 - Türkiye’deki girişimcilik potansiyeli ve nitelikli insan kaynağını geliştirmeye büyük önem veren Vodafone’un ana sponsorluğunda, Akbank’ın katkılarıyla düzenlenecek Global Üniversiteli Girişimci Yarışması için başvurular başladı. Global Student Entrepreneur Awards (GSEA) tarafından tüm dünyadaki üniversiteler arasında girişimciliği teşvik etmek amacıyla düzenlenen ve bu yıl Türkiye ayağı Vodafone Türkiye ana sponsorluğunda, Ak-bank’ın katkılarıyla ve Bizz Consulting işbirliğinde gerçekleşecek Global Üniversiteli Girişimci Yarışması’nın başvuruları 1 Eylül 2012 tarihine kadar devam edecek. En az 6 ay önce şirket kurmuş ve üniversitede okuyan genç girişimcilere kapılarını açan yarışmanın Türkiye elemelerinde birinci olan girişimci, 17 - 19 Kasım tarihlerinde New York'ta gerçekleşecek büyük finalde Türkiye’yi temsil edecek ve 150 bin dolar tutarındaki nakit, ürün ve hizmetten oluşan ödülü kazanarak parlak fikirlerini hayata geçirme sansı yakalayacak.

JÜRİDE KİMLER VAR?
Vodafone Türkiye icra Kurulu Başkanı Serpil Timuray . Akbank Genel Müdür Yardımcısı Cenk Kaan Gür  Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ali Sabancı Genç Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Gülden Yılmaz BNP Paribas Cardif Türkiye CEO'su Cemal Kişmir KAGİDER Yönetim Kurulu Başkanı Gülden Türktan, Türkiye Bilişim Vakfı Başkanı Faruk Eczacıbaşı, Kayseri Sanayi Odası Başkanı Mustafa Boydak, Escort Teknoloji Başkanı İbrahim Özer, Etiya Genel Müdürü Ali Yılmaz BKP Başkanı Burhan Karaçam Capital ve Ekonomist Dergileri Yayın Direktörü M. Rauf Ateş

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz