Üniversiteli Girişimciye New York'a gitmek için son şans

Girişimci Üniversiteli Yarışması’nın yeni dönemi için start verildi.

1.08.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Üniversiteli Girişimciye New York'a gitmek için son şans
Kazananın Türkiye’yi New York’taki Global K Üniversiteli Girişimci Yarışması Finali’nde temsil edeceği Girişimci Üniversiteli Yarışması’nın yeni dönemi için start verildi. Daikin’in ana sponsorluğu, Doğa Okulları ve Cardif Türkiye’nin katkılarıyla gerçekleşecek olan yarışmaya, 1 Temmuz 2013 -30 Eylül 2013 arasında başvuru yapılabilecek.

Tüm dünyadaki üniversiteler arasında girişimciliği teşvik etmek amacıyla düzenlenen yarışmanın Türkiye elemelerinde rakipleri arasından sıyrılarak birinci olacak girişimci, dünyanın dört bir yanından gençlerin katılımıyla New York’ta gerçekleşecek büyük finalde Türkiye’yi temsil ederek, 150 bin dolar değerindeki ürün, hizmet ve para ödülü için yarışma hakkı kazanacak.

HEDEF NEW YORK TA YARIŞMAK
Global Student Entrepreneur Awards (GSEA) tarafından tüm dünyadaki üniversiteler arasında girişimciliği teşvik etmek amacıyla düzenlenen ve bu yıl Türkiye ayağı Daikin Türkiye ana sponsorluğunda. Capital ve Ekonomist’in katkılarıyla ve Bizz Consulting işbirliğinde gerçekleşecek Global Üniversiteli Girişimci Yarışması’nın başvuruları 30 Eylül 2013 tarihine kadar devam edecek.

En az 6 ay önce şirket kurmuş ve üniversitede okuyan genç girişimcilere kapılarını açan yarışmanın Türkiye elemelerinde birinci olan girişimci, 17-19 Kasım tarihlerinde New York'da gerçekleşecek büyük finalde Türkiye’yi temsil edecek ve 150 bin dolar tutarındaki nakit, ürün ve hizmetten oluşan ödülü kazanarak parlak fikirlerini hayata geçirme şansı yakalayacak.

BÜYÜK JÜRİ DEĞERLENDİRECEK
Türkiye elemelerinde genç yarışmacıların girişimleri; aralarında iş dünyasının önde gelen aktörlerinden oluşan 13 kişilik bir jüri tarafından değerlendirilecek. Yapılacak son değerlendirme ile belirlenecek Türkiye birincisinin dışında, yarışmada “Sosyal Etki”, “Geleceği Gören Girişimci” ve “İnovasyon” olmak üzere 4 kategoride ödüller verilecek.”

Bu yıl ilk defa Liseli Girişimci Ödülü de verilecek. Lisede öğrenim gören, yeni ürün geliştiren, sosyal projelere liderlik eden ya da bir iş planı olan gençlerin yarışacağı bu ödülde, ilk 3’e kalanlar New York’taki jüri tarafından değerlendirilip, büyük ödül için yarışacaklar.

Ödül için ayrıntılı bilgi www.universiteligirisimci.com sitesinde.
JÜRİDE KİMLER VAR?
Daikin Türkiye CEO'su Hasan Önder
Akbank Genel Müdür Yardımcısı Cenk Kaan Gür
TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ali Sabancı
TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Gülden Yılmaz
BNP Paribas Cardif Türkiye CEO'su Cemal Kişmir
KAGİDER Yönetim Kurulu Başkanı Gülden Türktan
Doğa Okulları CEO Uğur Gazanker
Türkiye Bilişim Vakfı Başkanı Faruk Eczacıbaşı
Kayseri Sanayi Odası Başkanı Mustafa Boydak
Escort Teknoloji Başkanı İbrahim Özer
Etiya Genel Müdürü Ali Yılmaz
BKP Başkanı Burhan Karaçam
NEF İnşaat Erden Timur
Capital ve Ekonomist Dergileri Yayın Direktörü M. Rauf Ateş

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz