Yıldızlar Yatırım Holding, NGN ile geleceğin teknolojisine hazır

Yıldızlar Yatırım Holding, “Sistem Altyapı Yenileme” projesini, uzman kadrosu ve profesyonel hizmetleri ile her zaman geleceğin teknolojilerini müşterilerine sunan NGN ile gerçekleştirdi.

31.05.2021 17:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Yıldızlar Yatırım Holding, NGN ile geleceğin teknolojisine hazır

Günümüz teknolojilerini yakalamak ve aynı zamanda geleceğin teknolojilerine hazır olmak için teknoloji yatırımlarını arttıran Yıldızlar Yatırım Holding, “Sistem Altyapı Yenileme” projesini, uzman kadrosu ve profesyonel hizmetleri ile her zaman geleceğin teknolojilerini müşterilerine sunan NGN ile gerçekleştirdi.

Yıldızlar Yatırım Holding, dijitalleşme hedefleri kapsamında tüm BT sistem altyapısını NGN iş birliği ile geleceğe uyarladı. Hem bugünün ihtiyaçlarına uygun hem de gelecekteki yatırımlara uyum sağlayabilen, ölçeklendirilebilir bir sistem altyapısı kazanan Yıldızlar Yatırım Holding ile NGN iş birliğini ve projeyi konuştuk. Yıldızlar Yatırım Holding, 130 yıllık köklü geçmişi ve 4500’den fazla çalışanıyla 9 farklı sektörde hizmet veren Türkiye’nin en köklü holdinglerinden birisi konumunda. Holding, sadece üretim gücüyle değil; çevreye olan duyarlılığı, kök salıp büyüdüğü coğrafyaya olan sorumluluk bilinci ve teknolojisi ile de öne çıkan ve bu bakış açısını misyon edinen önemli kuruluşlardan.

Günümüz teknolojilerini yakalamak ve aynı zamanda geleceğin teknolojilerine hazır olmak için teknoloji yatırımlarını arttıran Yıldızlar Yatırım Holding, “Sistem Altyapı Yenileme” projesini, uzman kadrosu ve profesyonel hizmetleri ile her zaman geleceğin teknolojilerini müşterilerine sunan NGN ile gerçekleştirdi. Türkiye ve Ortadoğu’da faaliyet gösteren NGN; şirketlerin tüm BT ihtiyaçlarına çözüm sunarken aynı zamanda veri merkezi, NGN Cloud ve yönetilen hizmetler alanlarında da lider şirketlerin dijital dönüşüm çözüm ortağı olarak hizmet veriyor. Bu proje kapsamında BT sistem altyapısının Hiper Bütünleşik ortama taşınmasıyla Yıldızlar Yatırım Holding, günümüz teknolojilerinden maksimum verimlilik elde ederken, ölçeklenebilen altyapı sayesinde geleceğin teknolojileri için güçlü ve güvenli bir altyapı hazırlamış oldu.

Soldan Sağa: Ercan Özkurt - Yalçın Öztürk - Tuğçe Dündar - Mehmet Oğuz - Mehmet Sezer

HİPER BÜTÜNLEŞİK ALTYAPI

Yıldızlar Yatırım Holding’in 2014 yılında gerçekleştirilen konsolidasyon projesi ile kullanılmaya başlanan ve artık sistem kaynakları tükenen, üretici bakım anlaşmaları ve destekleri sonlanan yapısı, NGN’in profesyonel hizmetleri ile Hiper Bütünleşik ortama genişletildi. Holdingin dijitalleşme hedeflerinin ve ihtiyaçlarının önceliklendirildiği projede; geleceğin teknolojisi olan “Hiper Bütünleşik Altyapı”ya geçiş yapılırken aynı zamanda mevcut yapının Felaket Kurtarma Merkezi’ne taşınmasıyla yatırım korundu ve bu geçiş ile konsolidasyon, yönetim kolaylığı, verimlilik gibi bir çok önemli avantaj sağlanmış oldu. Ayrıca bu avantajlara ek olarak gelecek dönemde HANA altyapısı için farklı yatırımlar yapmayı planlayan Yıldızlar Yatırım Holding, bu proje ile sertifikalı SAP HANA yapısına sahip oldu. Bütünleşik Yapı Çözümü alanında en iyi teknolojiye sahip olan Dell Technologies VxRail All Flash node’ların ve Dell Network ürünlerinin kullanıldığı projede, tüm yapının yeni donanım üzerine taşınması ve mevcut donanımın DR için kullanılarak yatırım korunması hedeflendi ve başarı ile uygulandı.

“ÇOK HIZLI YOL ALDIK”

Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Yıldızlar Yatırım Holding Bilgi Teknolojileri Direktörü Yalçın Öztürk, “Sistem altyapımızda yeni kaynak ihtiyaçlarımız bulunuyordu, kullandığımız yapı ihtiyaçlarımıza cevap veremeyecek duruma gelmişti. Bir süredir bu konuda neler yapabileceğimizi düşünüyorduk ve daha önceki Converged yapımızı da dizayn edip başarı ile uygulayan NGN ile yine bu projede Hiper bütünleşik yapıya geçiş için anlaşma sağladık” dedi.

Yıldızlar Yatırım Holding Sistem ve Operasyon Müdürü Mehmet Oğuz da mevcut yapılarını sağlayan NGN ile daha iyisi için tekrar yola çıktıklarını ve hiper bütünleşik yapıya geçiş yaptıklarını ifade ederek, “Birçok avantaj sağlayan bu yenilikten hepimiz çok memnunuz. Örneğin geçtiğimiz günlerde yeni kaynak ihtiyaçlarımız ortaya çıktı, sipariş ettiğimiz yeni node’ları hızlıca sisteme dahil ettik, updatelerimizi kolaylıkla yaptık, bu bize müthiş bir çeviklik kazandırdı” diye konuştu.

2014’TE BAŞLAYAN İŞ ORTAKLIĞI

Yıldızlar Yatırım Holding 2014 yılından beri iş ortağı olduklarına işaret eden NGN Kilit Müşteriler Satış Direktörü Ercan Özkurt ise “Bu güzel süre zarfında firmayı çok iyi tanıma fırsatı bulduk, iş yapış modellerini derinlemesine öğrendik ve teknolojik gelişmeler doğrultusunda yapıya ve ihtiyaçlarına en uygun çözümleri hayata geçirdik” dedi.

NGN Presales Müdürü Mehmet Sezer de Yıldızlar Yatırım Holding ile ilk görüştüklerinde kendilerinin beklentilerini öğrendiklerini ve öncelikle mevcut durumu analiz ettiklerini ifade ederek, sürece ilişkin şu bilgileri verdi: “Müşterimize tüm yapıyı tek noktadan yönetim kolaylığı (vCenter üzerinden), sıkıştırma-tekilleştirme, VM bazlı policyler, tek noktadan tüm donanım ve yazılım için destek ve update alınabilmesi gibi birçok avantaj sağladık. Yıldızlar Yatırım Holding ile bu güzel projeyi başarılı bir şekilde gerçekleştirmekten oldukça mutluyuz. Değerli müşterimize güncel teknolojileri sunma, uygulama ve bu teknolojilerden fayda sağlamaları konusunda destek olmaya devam edeceğiz.”

İhtiyaçlar Nelerdi?

Mevcut sistem altyapısının ihtiyaçlara cevap verememesinden dolayı ortaya çıkan yeni, modern teknolojiye uygun, güvenilir ve yüksek performanslı bir sistem altyapısı ile maksimum verimlilik ve geleceğin teknolojilerine hazır bir yapı oluşturmak.

Proje Sonunda Kazanılan Avantajlar

* Geleceğin Teknolojilerine Hazır Altyapı
* Yönetim Kolaylığı
* Verimlilik ve Sürdürülebililik
* Çevik, Hızlı ve Güvenilir Altyapı
* Sertifikalı SAP HANA Ortamı
* Maliyet Avantajı

NGN Hakkında:
NGN, şirketlerin dijitalleşme yolculuğuna tecrübesi, gelecek vizyonu ve profesyonel ekibi ile eşlik eden Türkiye’nin öncü teknoloji grubudur. Tek çatı altında sunduğu “sistem entegrasyonu, veri merkezi, NGN Cloud hizmeti, yönetilen hizmetler, dış kaynak hizmeti ve dijital dönüşüm ve inovasyon çözümleriyle” müşterilerinin tüm BT operasyonel yükünü kusursuz biçimde yönetmektedir.

Bu bir ilandır.


Türkiye ve dünya ekonomisine yön veren gelişmeleri yorulmadan takip edebilmek için her yeni güne haber bültenimiz “Sabah Kahvesi” ile başlamak ister misiniz?


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz