Mobilin Öncüleri

Mobil ticaret, akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla ivme kazandı. Yani henüz geçmişi çok yeni. Ancak bazı şirketler, bu alandaki uygulamalarıyla örnek oluyor. Bankacılık, bu konuda oldukça ileride. Garanti, Akbank, Yapı Kredi gibi sektörün önde gelen bankaları, mobile yaptıkları yatırımlarla dikkat çekiyor. Migros, Lc Waikiki, Beymen, Teknosa, Pegasus, THY gibi alanlarının önemli şirketleri de mobil ticaretteki uygulamaları ve yenilikçi yaklaşımlarıyla öncü oluyor. Bu şirketlerin, cirosunda mobilin payı hızla artıyor.

8.07.2015 15:38:200
Paylaş Tweet Paylaş
Mobilin Öncüleri

Orkun Oğuz / Akbank GMY
Liderliği hedefliyoruz
“İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİK”
Eylül 2012’de lansmanını gerçekleştirdiğimiz mobil bankacılık uygulamamız Akbank Direkt ile Türkiye’de bir ilke imza attık. Müşterilerimize tek şifreyle cep telefonları üzerinden bankacılık hizmetlerine ulaşma fırsatı sunduk.
TÜM İŞLEMLERİN YÜZDE 91’İ DİREKT Bugün bankamızda yapılan tüm işlemlerin yüzde 91’i Akbank Direkt İnternet, Akbank Direkt Mobil, Çağrı Merkezi ve ATM gibi direkt bankacılık kanalları üzerinden gerçekleşiyor. 2014’te mobil bankacılık kullanan müşterilerimizin yüzde 50’ye yakını sadece bu kanaldan hizmet almayı tercih etti.
“HIZIMIZI SÜRDÜRECEĞİZ” Akbank olarak mobil kullanımında liderlik hedefliyoruz. Araştırmalar 2015’te mobil bankacılık kullanıcı sayısının, internet bankacılığı kullanıcı sayısını geçeceğini gösteriyor. Bizim de “omnichannel” stratejimizin merkezinde mobil var. Mobilde hızlı hareket ediyoruz. 2015’te de bu hızımızı sürdüreceğiz.

Mustafa Bartın / Migros GMY
Mobilin payı 3 katına çıktı
BAŞLANGIÇ
Türkiye’nin ilk sanal market uygulamasını 1997’de Migros Sanal Market’le başlattık. Mobil ticareteyse Ekim 2010’da başladık. Teknolojiyi hayatın parçası yapanlar için alışverişte dönüm noktası olacak yeniliğe öncülük ediyoruz.
3 KAT ARTTI Mobil uygulamalarımız bugüne kadar 500 bin indirilme sayısına ulaştı. Mobil ticarete başladığımız yıl siparişlerimizin yüzde 10’unu mobil uygulamalarımız üzerinden gelirken bu rakam bugün 3 katına çıktı.
YENİLİKLER Çok daha kolay ve hızlı bir alışveriş deneyimi sunmak için mobil uygulamalarımızı yeniliyoruz. Mobil Market uygulamasının yeni özelliklerle zenginleştirilmiş versiyonunu devreye alacağız. Mobil siparişlerimizin toplam siparişlerimize oranı sektör ortalamasının üzerinde. Bu oranı daha da artırmak için geliştirmelerimiz devam edecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz