Yöneticiler Twitter'da daha etkin olmalı

Bilecik, Twitter’dan Flickr’a, Facebook’tan LinkedIn’e kadar sosyal medyayı nasıl kullandığını anlattı.

1.10.2012 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Yöneticiler Twitter'da daha etkin olmalı

kullanıyorum.

Capital: Sosyal medyaya ilginiz nasıl başladı?
- Index olarak Facebook ve Twitter’da kurumsal olarak varız. Şirketlerimizle markalarımızla ilgili bilgileri sosyal medyada düzenli olarak paylaşıyoruz. Tüm markalarımızın her birinin Facebook sayfaları bulunuyor. Twitter hesabımız ise bütün şirketlerimiz için ortak tek bir hesap.

Capital:
Peki sizin kişisel olarak sosyal medyayı aktif kullanmanız nasıl başladı?
- Benim sosyal medyayı aktif olarak kullanmam 2009 yılına dayanıyor. 3 yıldan beri aktif olarak Twitter’ı kullanıyorum. Şahsi Twitter hesabım var ve aktif olarak kullanmaya çalışıyorum. Artık benim için sosyal medya hobi gibi oldu. İyi de bir sosyal medya kullanıcısı oldum.

Capital: Twitter’da ne kadar takipçiniz var? Hangi konuları paylaşıyorsunuz?
- 500 ’ün üzerinde takipçim var. Twitter’da daha çok günlük hayat, iş dünyası ve futbolla ilgili görüşlerimi paylaşmaya çalışıyorum. Aynı zamanda Twitter üzerinden haberleri, gündemi de daha kolay takip edebiliyorum.

Capital: Daha çok Twitter’ı mı kullanıyorsunuz? Facebook ile aranız nasıl?
- Twitter’ı kullanmak Facebook’a göre çok daha kolay.. .Facebook’a daha fazla zaman ayırmak gerekiyor. Facebook’da daha çok izleyiciolarak kalıyorum. Bunun nedenle daha çok Twitter’ı kullanıyorum. Facebook’u ise eşim ve çocuklarım aktif olarak kullanıyor. Hepsinin facebook hesapları var.

Capital: Günün daha çok hangi saatlerinde Twit-ter’ı yoğun olarak kullanıyorsunuz? Yorumlarınızı paylaşıyorsunuz?
- Mobil teknolojilerin hızlı gelişimiyle birlikte artık günün her anında sosyal medya elinizin altında. Ben de cep telefonum sayesinde günün tamamında Twitter’daki haberleri, yorumları takip ediyorum. Kendi yorumlarımı yazmak için ise daha çok akşam saatlerini tercih ediyorum.

Capital: Sosyal medya kullanımı konusunda işte veya gündelik hayatta kurallarınız var mı?
- Sosyal medyada kendi grubumuzla, şirketlerimizle ilgili kurumsal özel bilgileri paylaşmıyorum. Bu konuda aynı hassasiyeti grup içi çalışanlarımızdan da göstermelerini bekliyorum. Sosyal medyada kurumsal bilgi paylaşmak güvenlik ve rekabet riski oluşturabiliyor.

Capital: Peki sosyal medyada siz kimleri takip ediyorsunuz?
- Ekonomi ve haber sitelerinden köşe yazarlarına kadar Twitter’da 65 kişi ve kurumu takip ediyorum. Takip ettiğim isimler arasında ABD’li ekonomist Nouriel Roubini’den Elif Şafak’a, İbrahim Betil’den Alex’e kadar çok geniş bir kesim var. Ayrıca önemli köşe yazarlarını da buradan okuyorum.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz