Yöneticiler Twitter'da daha etkin olmalı

Bilecik, Twitter’dan Flickr’a, Facebook’tan LinkedIn’e kadar sosyal medyayı nasıl kullandığını anlattı.

1.10.2012 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Yöneticiler Twitter'da daha etkin olmalı


Capital: Twitter ve Facebook dışında sosyal medyada kullandığınız başka mecralar var mı?
- Twitter dışında Flickr’ı izlemeyi seviyorum. Ayrıca iş dünyasını ve profesyonelleri buluşturan Linkedln’i de sık takip ediyorum. Özellikle Linkedln iş hayatına çok büyük faydası var. Buradan aynı zamanda farklı sektörlerdeki yöneticileri de takip edebiliyorum. Linkedln iş dünyasıyla ilgili yeni akımları, trendleri de takip etmeye imkan veriyor.

Capital: İş hayatında yöneticilerin sosyal medya kullanıcısı olmasına nasıl bakıyorsunuz? Bu konuda onlara ne tavsiye edersiniz?
- Mutlaka yöneticiler sosyal medyada, özellikle de Twitter’da etkin olarak olmalılar.. .İş yaşamına Twitter, Linkedln gibi sosyal medya mecralarının büyük katkısı var. En önemlisi sosyal medya eğlencenin yanında herkes için çok büyük bir eğitim imkanı sağlıyor. Özellikle bu konuda Linkedln’i çok yararlı bulunuyorum.
Buradan hem insan kaynakları yöneticileri hem de bizim gibi iş insanları genç yetenekleri, yöneticileri takip ediyor. Ayrıca sosyal medya ve buradaki paylaşımlar kişiye iş hayatında yeni trendler ve akımlar hakkında da önemli fikirler veriyor. Bu yüzden yöneticiler mutlaka sosyal medyada, özellikle de Twitter ve Linkedln gibi iş insanlarının yoğun olarak bulunduğu mecralarda olmalılar. Buralarda kendi görüş ve yorumlarını paylaşmalılar. Ben de sosyal medyada ilgimi çeken her konuyla ilgili trendleri takip etme imkanı buluyorum.

DÜŞÜNMEYE İTİYOR
BİLGİ TOPLUMU

Bilgi toplumu olma yolunda koşan Türkiye için sosyal medyanın büyük faydası oldu. Bir kere sosyal medya bilginin insanlar arasında paylaşılmasını sağlıyor.
FARKINDALIK ARTIYOR
Sosyal medyanın bana göre en önemli yararlarından biri, insanları daha fazla düşünmeye itiyor olması. Sosyal medya, olaylara ve topluma karşı farkındalığımızı artırıyor. Sonuç olarak paylaşmanın çok iyi bir şey olduğunu düşünüyorum.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz