"Atos Origin nasıl büyüyecek?"

Alp Önder Güler Atos'un yönetiminde yoğun bir gündemle karşı karşıya.

17 TEMMUZ, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
Atos Origin nasıl büyüyecek?
Alp Önder Güler, temmuzda Atos Origin’in Türkiye genel müdürü oldu. Güler, sektörün çok yakından tanıdığı bir isim. 10 yıl önce KOBİ’lere yönelik çözümüyle Bill Gates’in bile dikkatini çeken Güler, şimdi Atos’un yönetiminde yoğun bir gündemle karşı karşıya.
Ajandasının ilk sırasında büyümek var. İki numaralı konu, müşteri memnuniyetini artırmak. Üç numarada ise en büyük hedefi olan Atos’u, mühendislik açısından bir cazibe ve düşünce merkezi haline getirmek bulunuyor.
İlk olarak büyüme konusunda kolları sıvayan Güler, bugüne kadar telekom odaklı büyüyen Atos’un bundan sonra yelpazesini genişleteceğini belirtiyor. “Şu anda Atos olarak gelirlerimizin neredeyse yüzde 100’ü telekomdaki işlerimizden geliyor. Yeni uzmanlıkları Türkiye’ye getirerek büyümek niyetindeyiz. Yeni sektörümüz bankacılık olacak. Bundan birkaç yıl sonra işimizin yüzde 70’i telekomdan, yüzde 30’u da bankacılıktan gelecek” diyor.
Hedefler gerçekleşirse 2 yıl içinde şirket, 2 kat büyüklüğe ulaşacak.
Atos Origin Türkiye, sadece iç pazarla yetinmek niyetinde de değil. Daha önce de Türkiye üzerinden Azerbaycan, Gürcistan ve Kazakistan’daki telekom şirketlerinin projelerini yürüten Atos, bundan sonra yurtdışı pazarlarda daha da etkin olacağa benziyor. Güler, Orta Asya ve Irak pazarlarındaki projelerin de Türkiye’nin sorumluluğu altında sürdürüleceğini ifade ediyor. “Bundan sonra bu pazarlarda çıkabilecek fırsatları, Türkiye’den idare ediyor olacağız. Gelirlerimizin yüzde 10’u da yurtdışı pazarlardan gelecek. Bu rakamın zaman içersinde daha da yükseleceğini öngörüyorum” diyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz