Avrupa'da 51 ülkeyi yönetecek

Özlem imece Avrupa sınırları dahilindeki 51 ülkeden sorumlu olacak.

1.10.2010 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Avrupa'da 51 ülkeyi yönetecek
1999 yılından bu yana MasterCard Güney Doğu Avrupa Bölgesi’ni yöneten Özlem İmece, geçtiğimiz ay şirket bünyesinden çok önemli bir göreve atandı. İmece, bundan sonra MasterCard Avrupa İnovatif Platformlar Başkanı olarak görev yapacak ve Avrupa sınırları dahilindeki 51 ülkeden sorumlu olacak.
Özlem İmece, bu ülkeleri İstanbul’daki ofisinden yönetecek. Şirketin merkezinin bulunduğu Belçika başta olmak üzere İngiltere ve ABD’deki ekiplerle yakın temas halinde çalışacağını söyleyen İmece, üstlendiği görevde Türkiye’de yapılan çalışmaların büyük etkisi olduğunu söylüyor. Türkiye’nin ödeme sistemleri alanındaki yenilikçi uygulamalarının uzun süredir ödeme sistemleri dünyasının dikkatini çektiğine işaret eden İmece, şu değerlendirmeyi yapıyor:
“MasterCard Güney Doğu Avrupa ofisi olarak bugüne kadar birçok başarıya ve ilke imza attık. Örneğin Avrupa’nın ilk temassız ödeme sistemi MasterCard PayPass ve PayPass’in kart formu dışındaki değişik formları ilk kez Türkiye’de uygulandı. Pazarın ilk ön ödemeli ön onaylı kartı da geçen yıl yine Türkiye’den çıktı. Aynı şekilde Türkiye her model telefonun mobil cüzdan haline gelmesini mümkün kılan bir teknolojik gelişmeye imza atan ilk ülke oldu. Tüm bu teknolojik yeniliklerin dışında Türk bankaları ile ortaklaşa oluşturduğumuz sadakat programları da dünyaya örnek olan uygulamalar arasında. Türkiye’nin başarıları doğal olarak dikkatleri bu konuda faaliyet gösteren yöneticilere çekiyor. Ayrıca Türk yöneticilerin çözüm odaklı iş yapma tarzlarının uluslararası arenada fark yarattığına inanıyorum.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz