Daha iyisini istiyorum

"Her zaman yeni hedefler ve elde edilmesi gereken başarıların motivasyonuyla çalışırım. "

1.07.2012 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Daha iyisini istiyorum
UĞUR SAKARYA / BİRMOT GENEL MÜDÜR YARDIMCISI
Uğur Sakarya, elde ettiği büyük satış başarısının ardından 2011 'de İstanbul şube müdürlüğü görevinden Birmot'un genel müdür yardımcılığına yükseldi. Kariyer basamaklarını hızla çıkan Sakarya, 2005'te 4 bin olan İstanbul şubesi satış rakamlarını, 2010 sonunda 10 bine ulaştırmıştı.  Bu rakam, büyük bir distribütörün tüm Türkiye'de yaptığı araç satışına eşitti. Sakarya kariyerinde unutmayacağı bu başarısını. “Tek bir şubede bu rakamlara ulaşmak gurur vericiydi” sözleriyle aktarıyor. “Her zaman yeni hedefler ve elde edilmesi gereken başarıların motivasyonuyla çalışırım. 2000'de Eskişehir'den İstanbul'a gelirken hedefim, Koç Grubu'nda daha çok sorumluluk ve inisiyatif alabileceğim üst düzey bir göreve sahip olmaktı. Bunu başardım” diyen Sakarya, yeni kariyer hedefini ise şöyle açıklıyor: “Başarı ve çıktığım kariyer basamakları hiçbir zaman yeterli değil. Daha büyük hedef ve başarılarla kariyerim ve şirketim adına hep daha iyisini istiyorum.”

Birmot, 2011'i 1,1 milyar TL ciro, 35 bin araç satışı ve 172 bin
servis girişiyle kapatmayı başardı,

Sakarya da şirketin tüm operasyonlarının yönetiminden sorumlu, Sakarya, “Bu yıl Jeep marka araçların satışına başlıyoruz, Birmot çatısı altına girecek olan dördüncü markamız bizi heyecanlandırıyor. Alfa

Romeo ve Lancia marka araçların satışının yüzde 70'ini tek başına gerçekleştiren bir şirket olarak, Jeep için de hedefimiz ilk etapta yüzde 30 pazar payı” diyor, Ajandasının önemli maddesini ise şöyle aktarıyor:

“2013'te satış, servis ve müşteri memnuniyeti açısından otomotiv sektörüne model oluşturacak bir yapı kurmak istiyoruz, Kişisel olarak da yönetim stratejileri üzerine Amerika'da bir eğitime katılmayı ve ihmal ettiğim İtalyancamı geliştirmek istiyorum,”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz