"Finansa ve enerjiye gireceğiz"

Büyüme performansından aldığı güçle şirket, telekom dışında farklı sektörlerde de faaliyet göstermeyi planlıyor.

1.08.2009 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
"Finansa ve enerjiye gireceğiz"
Atos Origin, dünyanın lider bilgi teknolojileri servisleri şirketi. Ana işi, danışmanlık ve sistem entegrasyonu. Adını son olarak Olimpiyat Oyunları’nın dünya çapındaki bilgi teknolojileri ortağı olarak duyuran şirketin, dünya genelinde 50 binden fazla çalışanı bulunuyor. Yıllık cirosu ise 5,7 milyar Euro’yu aşıyor.
Atos Origin, 1997 yılında girdiği Türkiye pazarında ise daha çok telekom sektörüne odaklanmış durumda. Telekomun dev oyuncularına faturalandırma, operasyonel ve analitik CRM, satış yönetimi ve iş zekası uygulamalarında hizmetler sunuyor. Yalnız Türkiye’deki GSM operatörleri değil, Kazakistan, Azerbaycan ve Gürcistan’daki telekom şirketleri de Atos Origin Türkiye’nin müşteri portföyünde yer alıyor.
Atos Origin Türkiye CEO’su Biaggio Cuffari, özellikle geçtiğimiz 5 yılın kendileri için çok başarılı geçtiğini belirtiyor. “Her yıl çift haneli rakamlarla büyüyoruz. Hatta son 5 yılda başlangıca göre ciro bazında 12 katlık bir büyüme elde ettik” diye konuşuyor.
Büyüme performansından aldığı güçle şirket, telekom dışında farklı sektörlerde de faaliyet göstermeyi planlıyor. Cuffari, girmeyi düşündükleri yeni alanları şöyle anlatıyor:
“Global deneyimlerimizden yararlanarak telekom dışında ikinci bir sektöre dikey giriş yapacağız. Bu sektör de finans olacak. Atos Origin, Avrupa’da elektronik ödeme, müşteri ilişkileri yönetimi ve e-hizmetler konusunda lider durumda. Türkiye’deki dış kaynak kullanımı sektörünü ilgi ile takip ediyoruz.  Finansın yanında daha sonra enerji sektörüne girmek hedeflerimiz arasında.”
Sağlam adımlarla ilerlemeye kararlı olan Atos Origin’in uzun dönemli Türkiye hedefi ise şirketi, Türkiye ve bölge ülkelerde hizmet veren en önemli bilgi teknolojileri servisleri merkezi haline getirmek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz