""Hedefim global bir marka yaratmak""

Özaydınlı'nın beklenmedik ayrılık kararının nedenleri...

17 TEMMUZ, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
"Hedefim global bir marka yaratmak"
BEKLENMEYEN AYRILIK Klan Euro RSCG’nin ortağı ve başkanı Barış Özaydınlı, geçtiğimiz ay hisselerini devrederek ayrıldı. Bu beklenmeyen ayrılık sonrasında Özaydınlı ile bir araya geldik. Neden böyle bir karar aldığını ve yeni planlarını konuştuk.
ORTAK HEDEFLER Özaydınlı, söze ajansta kalmasını sağlayan nedenlerin ortadan kalktığını belirterek başladı. Ardından da Klan’la kendisini bir araya getiren ve ayıran etkenlerin neler olduğunu açıkladı: “Bir yıl önce Euro RSCG ile bir araya gelme sebebimiz, geleceğin ajansını kurmak, klasik ve köhneleşmiş ajans yapılarını kırmaktı.
İŞİN HEYECANI BİTTİ Buna Euro RSCG’nin yurtdışı yönetimi de destek oluyordu. Ben kendi ajansımı bırakarak onlarla ortak oldum. Başta çok güzel ve heyecanlı başladı. İyi bir ekip kurduk. Başarılı işler yaptık, pek çok konkur kazandık. Ama tüm dünyada yaşanan ekonomik kriz nedeniyle uluslararası yönetim, klasik ajans yapısına dönmeyi istedi. Benim için hedef ve hayaller önemli. İşin heyecanı bitince ajansta bulunma nedenim kalmadı.”
İSVİÇRE’DE MARKA YARATIYOR Yoluna farklı bir sektörde devam edecek olan Özaydınlı, yeni projelerini şöyle paylaşıyor:
“Merkezi Cenevre’de olan, lüks elektronik ürünler tasarlayan ve üreten bir teknoloji şirketine yatırım yaparak ortak oldum. Global bir lüks elektronik markası yaratıyoruz. Şu anda proje tüm hızıyla devam ediyor. Şirketin kurucusu ve ortağım Erem Erdemgil, ürün ve Ar-Ge’den, ben markanın geliştirilmesinden sorumluyum. Bu tamamen İsviçre’de üretilen, Ar-Ge’si orada yapılan bir marka ve tamamen uluslararası bir proje. Bu iddialı projeyi hayata geçirmek için yerli ve yabancı yatırımcılarla görüşüyoruz. Bu projeyle hayalimdeki global markayı yaratmayı hedefliyorum.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz