ING adımlarını hızlandıracak

"Bugün Türkiye'de 2'si istanbul'da olmak üzere 4 özel bankacılık şubemiz var, Ayrıca 20 şubemizde özel bankacılık köşeleri bulunuyor.

1.02.2011 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
ING adımlarını hızlandıracakCenk Tabakoğlu, ING Bank'ın bireysel bankacılık pazarlama ve özel bankacılıktan sorumlu genel müdür yardımcısı. Kariyerine Citibank'ta başlayan genç bankacı, 10 yıl bu bankanın çeşitli bölümlerinde görev yaptı. 2009 yılında ING'ye katılmadan önce Citibank Batı Avrupa Bölgesi Perakende Bankacılık ve Varlık Yönetimi'nde üst düzey yöneticilik yapıyordu. Tabakoğlu ile geçtiğimiz ay bir sabah kahvaltısında bir araya geldik. ING'nin bireysel bankacılık alanındaki performansını ve yeni dönem planlarını anlattı. Cenk Tabakoğlu, ING'nin şu anda 1,1 milyon aktif müşterisi olduğunu söylüyor. "Hedef bu rakamı 3 katına çıkarmak" diyor. Biliyorsunuz ING Bank, Türkiye pazarına güçlü bir giriş yapmış, iddialı hedefler sıralamıştı. Ancak bu hızlı girişin ardından uzun bir sessizlik oldu. Tabakoğlu, bunun nedeninin, büyük ölçüde global krizden kaynaklandığını söylüyor. "Son 3 yıl durgun geçti, yurtdışındaki krizden ötürü hedeflerimizi gerçekleştirmede geç kaldık. Bu yıldan itibaren artık zaman kaybetmeye tahammülümüz yok" diye konuşuyor. Oyakbank'tan miras kalan kültürü koruduklarını söyleyen Tabakoğlu, bunun yanı sıra mevcut yapıda önemli iyileştirmeler yaptıklarına dikkat çekiyor ve ekliyor: "Ürün gamı eksikti, tamamladık. Özel bankacılık hizmeti verebileceğimiz müşterilerimizin kalibresi düşüktü, düzelttik. Şimdi bu yeni yapıyla müşteri sayımızı hızla artıracağız." ING Bank, bu yıl şube sayısını 350'ye taşımayı planlıyor. Tabakoğlu, "20 yeni şube açacağız. Ayrıca en az 15-20 şubenin yerini değiştireceğiz" diye konuşuyor. Özel bankacılık tarafında da şube içi yapılanmayı genişleteceklerini söyleyen Tabakoğlu, "Bugün Türkiye'de 2'si istanbul'da olmak üzere 4 özel bankacılık şubemiz var, Ayrıca 20 şubemizde özel bankacılık köşeleri bulunuyor. Bunların sayısını bu yıl 35'e çıkaracağız" diyor.

Bireysel bankacılıkta bu yıl ING Bank'ın da yıldız ürünü, pek çok banka için olduğu gibi konut kredileri olacak. Mevduat tarafında da güçlü bir oyuncu olduklarını söyleyen Tabakoğlu, "Önümüzdeki dönemde bu alanda oyunun kuralı değişebilir" diye konuşuyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz