Monster'da değişimi yönetecek

"Çok agresif büyüme hedeflerimiz var"

17 TEMMUZ, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
Monster'da değişimi yönetecek


Bilişim sektörünün en başarılı profesyonellerinden Ebru Çapa, Microsoft'u Türkiye'de kuran ekipte yer aldı, 14 yıl boyunca şirkette birbirinden iddialı projelere imza attı. Ancak birkaç ay önce kariyerinde önemli bir değişim kararı alan Çapa, dünyanın en büyük online işe alım şirketi Monster'a geçti. Yeni şirketinde unvanı Monster
Gelişmekte Olan Pazarlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı. Bu geçişi ve Monster'daki hedeflerini konuşmak için bir araya geldiğimiz Çapa, şirketin yaşadığı kabuk değişiminin kendisini cezbettiğini, kendi kategorisini yaratmış bir dünya devinde değişimi yönetecek isimlerden biri olmanın da kendisini heyecanlandırdığını söylüyor. Monster, dünyada 50'den fazla ülkede faaliyet gösteriyor, Bulunduğu ülkelerde ya pazar lideri ya ikincisi, Bugüne kadar hep gelişmiş pazarlarda konumlanan şirket, artık gelişmekte olan pazarlara odaklanan global bir yayılma stratejisi uygulamaya başladı. Bu kapsamda gelişmekte olan pazarları hedefleyen yeni bir bölüm kurdu. işte Çapa da bu bölümün başkan yardımcılığını yürütüyor. Hedeflerinde Latin Amerika ve Güney Avrupa olmak üzere 2 ana pazar olduğunu belirten Çapa, bu pazarlara yönelik yeni çözümler de geliştirildiğini anlatıyor. "Eskiden sadece işe alım portali olarak pazarda yer alırken şimdi pazardaki kurumların ihtiyacına yanıt vermek için çok farklı hizmetler veriyoruz. Birçok işveren markasının yönetimine yönelik servislerden tutun sosyal medyada kurumları tamamen iK şapkasıyla konumlandırmaya kadar çok geniş bir çerçevede danışmanlık ve çözümler veriyor olacağız. Kurumların her türlü iK işlerine danışmanlık vereceğimiz bir stratejik ortak konumlamasıyla pazarda yer alacağız. Şu anda yepyeni bir yolda yepyeni bir konumlamayla aslında tamamen Türkiye'den yöneteceğimiz global genişlemenin başlangıcındayız. Çok agresif büyüme hedeflerimiz var" diyor.

YABANCILARIN TERCİHİ TÜRKİYE
Göreve gelir gelmez sektörü ve şirketi yakından inceleyen Çapa, edindiği önemli bir bilgiyi de şöyle paylaşıyor: "Monster kanalıyla global olarak edindiğim bilgiye göre Türkiye Kanada, Amerika, Fransa ve Almanya gibi birçok ülkedeki yöneticilerin en çok çalışmak istediği ülkelerden bir tanesi. Bu durum Türkiye'nin son yıllarda global pazarlardaki güçlü konumundan, ülkeden güçlü markaların çıkıyor olmasından ve istanbul'un cazibe merkezi haline gelmesinden kaynaklanıyor."

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz