""Öğrendiklerimi kitabımda paylaşacağım""

Kitapçı, otomotiv sektörünün en başarılı yöneticilerinden biri.

17 TEMMUZ, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
"Öğrendiklerimi kitabımda paylaşacağım"
Vançın Kitapçı, Karsan’ın 2009 başında kurulan Karsan Pazarlama adlı şirketinin müdürü. Kitapçı, sadece 2 ay içerisinde bayi teşkilatını yeniden yapılandırdı. 5 kişilik kadroyu 30 kişiye çıkarıp satış yapar ve hizmet verir duruma getirdi. Bu, Kitapçı’nın son dönemde başarı hanesine yazdığı özel deneyimlerden biri oldu. Bunların yaşandığı yılda, Hyundai Truck markasının pazar payını 2,5 katına yükseltip Karsan’ın da pazardan yüzde 25 pay elde etmesini sağladı.
Kitapçı, otomotiv sektörünün en başarılı yöneticilerinden biri. Başarısında iş hayatına satış sonrası hizmetlerden başlamasının çok katkısı olduğunu söyleyen Kitapçı, “Müşterinin problemlerini yaşayarak markayı, şirketi ve müşteriyi tanımak insana çok şey katıyor. Pazarlamada stratejileri geliştirip satışta uygulamak da ayrı bir zevk” diyor. Kitapçı ile gündemini ve hedeflerini konuşmak üzere bir araya geldik.
Kariyeri boyunca otomotiv sektörünün birçok duayeniyle çalışma şansı bulduğuna değinen Kitapçı, ayrıca birçok farklı ülkeden farklı kültüre sahip yöneticiler ve iş ortakları ile de çalıştığını ifade ediyor. Gelecekte iş hayatından öğrendiklerini, yaşadığı farklı tecrübeleri bir kitap haline getirmeyi düşündüğünü de söylüyor. Kitapçı, şöyle devam ediyor:
“Bu vesileyle İnan Kıraç’ın bana verdiği nasihatleri bir yerlerde biriktirebilme ve onları yeni yöneticilere aktarabilme imkanı da bulabilirim.”
Hedefinin Karsan Pazarlama’yı en az 4 markanın distribütörü olan 500 milyon TL cirolu bir şirket haline getirmek olduğunu söyleyen Kitapçı, ajandasının en önemli maddesini ise şöyle anlatıyor: “Ticari araç sektöründe daha önce elde edilmemiş bir memnuniyet ve bağlılık yaratmak istiyoruz.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz