"1 haftada 7 milyarlık giriş!"

Yatırımcıların riskten kaçtığı, 14 Ocak'ta sona eren haftada küresel tahvil fonlarına 7 milyar dolarlık giriş oldu

19 OCAK, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
1 haftada 7 milyarlık giriş!
Yatırımcıların küresel büyümeye dair endişeler ve petrol fiyatlarındaki keskin düşüş nedeniyle riskten kaçtığı 14 Ocak'ta sona eren haftada küresel tahvil piyasası fonlarına 6.9 milyar dolar giriş oldu. Bank of America Merrill Lynch tarafından yayımlanan ve EPFR Global verilerine dayandırılan rapora göre portföyleri büyük ölçüde ABD Hazine tahvillerinden oluşan fonlara 2.2 milyar dolar giriş oldu.

İŞTE BİR CEO'DA OLMASI GEREKEN ÖZELLİKLER! TIKLAYIN!

GÜVENLİ LİMAN ARAYIŞI SÜRÜYOR

12 haftadır kesintisiz devam eden söz konusu fonlara giriş yatırımcıların piyasalarda güvenli liman aradıklarına işaret ediyor. Hisse fonlarından 2.7 milyar dolar tutarında çıkış gerçekleşirken, ABD hisse piyasaları odaklı fonlardan 1.7 milyar dolar, gelişmekte olan ülke fonlarından çıkış ise 2.8 milyar dolar oldu. Gelişen ülke fonlarından çıkış dokuzuncu haftasına girdi. Gelişmekte olan ülke tahvil fonlarından çıkış ise 1.1 milyar dolar ile altıncı haftasına girdi.

ABD'nin Boston kenti merkezli ve 1.8 milyar dolar tutarda varlık yöneten Windham Capital Management yatırım yöneticisi Lucas Turton, "Petrol fiyatının hisse piyasasına yön verdiğini düşünüyoruz. Yatırımcıların şu sıralarda 'önce sat, sonra ne olduğunu anlamaya çalış' şeklinde düşündüğü göz önüne alındığında, piyasalara giriş ve çıkışlara tepkisel hareketler yön veriyor" dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz