Borsa İstanbul'da tarih belli oldu!

Borsa İstanbul Genel Müdür Vekili Zafer, “Borsa İstanbul'un halka arzı için 2016 ilk yarının uygun olduğunu düşünüyoruz” dedi.

31 MART, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
Borsa İstanbul'da tarih belli oldu!
Borsa İstanbul Genel Müdür Vekili Hüseyin Zafer, Borsa İstanbul'un halka arzı için 2016 yılının ilk yarısının uygun olduğunu düşündüklerini söyledi.

TÜRKİYE'NİN BEKLEDİĞİ AÇIKLAMA GELDİ! TIKLAYIN!

MART AYINDA DUYURULMUŞTU
Borsa İstanbul'un genel kurulunda konuşan Zafer, "2016'ın ilk yarısının Borsa İstanbul'un halka arzı için uygun olduğunu düşünüyoruz. Halka arza aracılık edecek aracı kuruluşların başvurularını alıyoruz" dedi.

Borsa İstanbul, şirketleşmesi ve gerçekleştirdiği stratejik ortaklıkların ardından planladığı halka arz kapsamında, sermayesinin en fazla yüzde 42.75'ine denk gelecek hisselerin halka arzı için süreci başlattığını mart başında duyurmuş; halka arzın yıl sonundan önce tamamlanmasının öngörüldüğü, ancak Hazine'nin bağlı olduğu bakanın onayı ile halka arzın 2016 sonuna kadar uzatılabileceği ifade edilmişti. Genel kurulda ayrıca, Borsa İstanbul'un 2014 yılı net kârının 94.1 milyon lira olduğu belirtildi.İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz