ECB ve FED kararları

21 Mayıs'ta FED'in 29-30 Nisan toplantısının tutanakları açıklanacak ve FED Başkanı Yellen'in New York University'de yapacağı konuşmalar takip edilecek. Burada tapering ve faiz artırımı süreciyle ilgili mesajlar izlenecek.

28.07.2014 22:33:390
Paylaş Tweet Paylaş
ECB ve FED kararları
ABD VERİLERİ
FED'in 30 Nisan'daki aylık toplantısının sonuçları 1 Mayıs bayramı sonrasında piyasalar üzerinde etkisini hissettirecek. 2 Mayıs'ta açıklanacak ABD tarım dışı istihdam ve işsizlik oranı verileri de ABD tarafında piyasalarca izlenecek. 21 Mayıs'ta FED'in 29-30 Nisan toplantısının tutanakları açıklanacak ve FED Başkanı Yellen'in New York University'de yapacağı konuşmalar takip edilecek. Burada tapering ve faiz artırımı süreciyle ilgili mesajlar izlenecek.

TÜRKİYE VERİLERİ
Türkiye'de 5 Mayıs'ta TÜFE verileri, 13 Mayıs'ta cari açık verileri açıklanacak. 22 Mayıs'ta ise TCMB PPK toplantısı var. Toplantı öncesinde 5 Mayıs'ta açıklanacak enflasyon verileri, PPK kararlarını etkileyecek. PPK toplantısında, faiz indirimi olup olmayacağı izlenecek.

AB VERİLERİ
Avrupa Merkez Bankası toplantısı, 8 Mayıs'ta gerçekleşecek. ECB'den gelebilecek genişleyici politika kararı, tüm gelişen piyasalar üzerinde olumlu etki yapar. Ayın en önemli beklentisi de bu gelişme. 15 Mayıs'ta ABD ve Euro Bölgesi TÜFE verileri de açıklanacak.

POLİTİK GELİŞMELER
Bölgesel risklerin yanında Türkiye'de cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde haberler de piyasalar üzerinde etkili olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz