FED ve Suriye gerginliği

Ağustos ayının özellikle ikinci yarısı, piyasalar açısından sıkıntının daha da arttığı bir dönem oldu.

17 TEMMUZ, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
FED ve Suriye gerginliği
(PORTFÖY BAROMETRE)

Tabloyu görmek için görsele tıklayın.
FED’in parasal genişlemede sona geldiği yönündeki beklentiler ve Suriye’de artan gerginlik, volatiliteyi artırdı. Bundan sonraki beklentileri 10 aracı kurum ve portföy yönetim şirketinin üst düzey yöneticisiyle yaptığımız anketle araştırdık. Sonuçlar şöyle:

FED NE YAPACAK?
Anketimize katılan 10 yetkilinin yedisi, eylül ayında veya sonbaharda parasal genişlemede yavaşlamaya gidileceği kararının çıkmasını bekliyor. Üç katılımcı ise bu kararın 2014 ilk çeyreğe sarkabileceğini düşünüyor.
ENDEKS 65.000’DE TUTUNUR
Yetkililere endeks beklentilerini de sorduk ve eylül sonu için 65.000 altının öngörülmediğini gördük. 5 katılımcı 65.00070.000 bandında kalınacağı kanaatinde. 5 katılımcı ise 70.000 üstünün tekrar görüleceğini söylüyor.
BANKA ÖNERİLMİYOR
Yine bu dönemde dengeli veya sanayi ağırlıklı hisse portföyler öneriliyor. Bankacılık hisseleri ağırlıklı portföy tavsiye edilmiyor. Bankaların üçüncü çeyrek bilanço beklentilerinin düşük olduğunu hatırlatalım.
DOLAR 1,952,00 BANDINDA
Dolar kuruna bakıldığında ağırlıklı olarak 1,95-2,00 bandına dikkat çekiliyor. Bir katılımcı eylül sonu için 2 seviyesinin üzerini öngörüyor. Ayın son günlerinde MB Başkanı’nın açıklamalarına rağmen kur 2 TL’yi geçti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz