JP Morgan'dan kötü haber

JP Morgan Cazenove, Türk hisse senetleri için tavsiyesini 'nötr'den 'ağırlığını azalt'a indirdi.

23 KASIM, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
JP Morgan'dan kötü haber
JP Morgan Cazenove, CEEMEA 2016 en çok ve en beğenilen hisse senetleri raporunda Rusya için tavsiyesini 'ağırlığını azalt'tan 'nötr'e yükseltirken, Türkiye için ise 'nötr'den ağırlığını' azalta indirdi.

JP Morgan raporunda, Fed'in para politikasını sıkılaştıracağıve asgari ücretin yüzde 30 artırılacağı bir konjonktürü Türk hissesenetleri için aşağı yönlü risk olarak gördüklerini belirtti. JP Morgan, 'ağırlığı azalt' tavsiyesi için riskler olarak ise petrol fiyatlarındaki düşüşle birlikte cari işlemler açığında iyileşmenin devam etmesini gösterdi.

JP Morgan, CEEMEA Strateji Top 10 listesinden Koç Holding ve Ülke'i çıkardı. Listeye Emlak Konut GYO girdi.

JP Morgan Cazenove'nin raporunda MSCI EMEA endeksi için 2016'da sadece yüzde 4 yükseliş potansiyeli görüldüğü belirtilirken, emtia fiyatlarının hisse senedi getirileri üzerinde baskı yaratmaya devam edeceği tahmin edildi.

JP Morgan, Orta Avrupa için tavsiyesini 'ağırlığını artır' olarak belirlerken, Yunanistan ve Güney Afrika için 'nötr', Ortadoğu-Kuzey Afrika için ise 'ağırlığını azalt' olarak ortaya koydu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.