"Olumsuzluklar önemli ölçüde fiyatlara yansıdı"

Piyasalarda sonraki süreçte olası gelişmeleri ve yatırım stratejini Strateji Menkul Fon Yöneticisi Bülent Topbaş ile konuştuk.

25 MART, 20140
Paylaş Tweet Paylaş
Olumsuzluklar önemli ölçüde fiyatlara yansıdı
(GÖRÜŞ)
BES FON
Piyasalar volatil bir ayı, hatta 22 Mayıs’tan bu yana volatil bir yılı geride bıraktı. Hem kurlar hem döviz hem de faiz üzerinde ciddi fiyatlamalar oldu. ABD Merkez Bankasi’nın (FED) tapering karan almasıyla birlikte bu beklenti gerçekleşmiş oldu,

Aralık ayında patlak veren hükümet üyelerinin çocuklarının da karıştığı soruşturmalar, piyasalar üzerinde ekstra baskı unsuru oldu. Bundan sonraki süreçte olası gelişmeleri ve yatırım stratejini Strateji Menkul Fon Yöneticisi Bülent Topbaş ile konuştuk.

“FED’in taperig kararı gelişmekte olan ülke piyasalarında ve Türkiye’de önemli ölçüde fiyatlandı. Bundan sonraki süreçte FED kaynaklı gelişen piyasalar aleyhine esen rüzgarın dinmesini bekliyorum. Siyasi istikrar konusunda yaşanan olumsuzluklar ise her zaman piyasaları rahatsız eden bir konu.

Geçmiş örneklerde de bunu yaşadık. Siyaset uzmanı değilim, bu konunun ne ölçüde büyüyeceğini söyleyemem. Ancak şunu söyleyebilirim, bu tarz ortamlarda, daha muhafazakar hareket etmek gerekir. Kredili işlemler azaltılmalı, günlük ‘al-sat’lardan uzak durulmalı. Eğer siyasi bir şok yaşamazsak, piyasalarda gelinen seviyelerde önemli ölçüde belirsizliklerin fiyatlandığını görüyoruz.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz