Volatilite devam edecek

Önümüzde ise mart sonunda yerel seçimler var. Seçim öncesi ve sonrasında piyasanın yeni dengelerini, 15 aracı kurum ve portföy yöneticisinin üst düzey yetkilileriyle yaptığımız mini ankette araştırdık.

18.05.2014 17:10:190
Paylaş Tweet Paylaş
Volatilite devam edecek
Piyasalarda Merkez Bankası’nm faizi yüzde 10’a çıkarmasının ardından yeni denge seviyeleri oluşmaya başladı. Dolar kuru 2,40’lardan 2,20’lere indi. Faiz yüzde 10-11 seviyelerinde denge bulmaya çalışıyor.

Borsada ise ciddi bir toparlanma olmadı. Önümüzde ise mart sonunda yerel seçimler var. Seçim öncesi ve sonrasında piyasanın yeni dengelerini, 15 aracı kurum ve portföy yöneticisinin üst düzey yetkilileriyle yaptığımız mini ankette araştırdık.

Tabloyu görmek için görsele tıklayın.
İÇ SİYASET BELİRLİYOR
Ay sonunda yerel seçimler var. Seçimler öncesinde artan siyasi gerilimin etkileri, piyasalar üzerinde belirleyici olmayı sürdürecek. FED de dikkat edilmesi gereken bir konu.

ENDEKS ARALIĞI
Seçimler öncesinde siyasi gerilimin etkisiyle piyasalarda geri çekilmeler yaşansa bile sonrasında toparlanma olacağı görüşleri öne çıkıyor. Genel beklenti yılın ilk yarısının 60.000-68.000 bandında tamamlanacağı yönünde.

KURDA BEKLENTİ
Siyasi tansiyonun yüksek olacağı bir döneme giriyoruz. Ardından da yaz aylarında cumhurbaşkanlığı seçimleri var. Bu ortamda 15 katılımcıdan 11’i, MB’nin kararları sonrasında dolar/TL’de 2,152,25 aralığını öngörüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz