Dolar 2.50'nin altında!

Dün 2,5075'le rekorunu yenileyen dolar bugün 2.49 liranın altına geriledi. İşte para piyasalarındaki son durum...

11 ŞUBAT, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
Dolar 2.50'nin altında!
Dolar dün tarihi zirve olan 2.5075 seviyesini test etmesi ardından bugün güne zirvenin ve 2.50 seviyesinin hemen altında başladı. İç piyasada cari açık verisi sonrası kur kademeli olarak 2.49'un altına indi.

ÜNLÜ KULÜP 1 EURO BEDELLE SATILDI! TIKLAYIN!

DIŞARIDA NELER OLUYOR?

Dış piyasada ABD Merkez Bankası'nın (Fed) yıl ortasında başlayabileceğine ilişkin beklentilerin arttığı faiz artışı zamanlamasını etkileyecek ABD verileri, Yunanistan endişeleri ve Rusya Ukrayna arasındaki gerilim takip ediliyor olacak.

Euro Bölgesi maliye bakanları Yunanistan için bugün toplanırken, AB liderleri de bugün bir araya gelecekler, ancak yetkililer önemli bir ilerleme kaydedilmesi şansının pek yüksek olmadığını belirtiyorlar. Ukrayna'daki krize çözüm getirilmesi amacıyla bugün Belarus'un başkenti Minsk'te yapılması beklenen toplantı da piyasa tarafından yakından izlenirken dün iki ülke arasındaki gerginlik yeniden tırmandı. Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroshenko dün ülkenin doğusunda düzenlenen roketli saldırılarda çok sayıda ordu personeli ve sivilin yaralandığını söyledi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz