"Dolar 2.50'yi gördü!"

Babacan ve Başçı'nın istifa ettiği iddialarının yalanlanmasıyla düşen dolar, ABD'den gelen veriler sonrasında 2,50'yi aştı. İşte para piyasalarındaki son durum...

26 ŞUBAT, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
Dolar 2.50'yi gördü!
Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Erdem Başçı'nın istifa ettiği iddialarının Başbakanlık tarafından yalanlanmasıyla TL'deki satış baskısı azaldı. Son iki işlem gününde gelişmekte olan ülke para birimleri arasında dolar karşısında en kötü performansı gösteren TL, bugün de güne negatif ayrışma ile başladı.

BAŞÇI VE BABACAN İÇİN FLAŞ AÇIKLAMA! İSTİFA MI EDİYORLAR? TIKLAYIN!

GÜNE NASIL BAŞLAMIŞTI?

Sabah saatlerinde 2,4933'e kadar çıkan dolar daha sonra 2,4735'e kadar geriledi. Ancak iddiaların Başbakanlık yetkilileri tarafından yalanlaması sonrası TL'deki negatif ayrışma önemli oranda azaldı. Açıklamalar öncesi 2,4810 seviyesinde işlem gören dolar/TL açıklama sonrası 2,4755'e kadar geriledi.

VE YENİDEN 2.50 SEVİYESİ

Kur ABD'den gelen verilerin ardından yeniden 2,49'un üzerine çıktı. Kur 2,5001'le gün içi zirvesini gördü. ABD'de TÜFE yüzde 0,7 ile beklentilerden fazla azalırken, çekirdek TÜFE yüzde 0,2 beklentilerden fazla artış kaydetti.   

ERDOĞAN MERKEZ BANKASI İÇİN NE SÖYLEMİŞTİ? TIKLAYIN!
 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz