Dolar 2.61 liranın altında!

Başbakan Davutoğlu'nun açıklamaları sonrası dövizde MB'den adım beklentisi oluşmasıyla kur 2,61'in altına geriledi

6.03.2015 11:06:440
Paylaş Tweet Paylaş
Dolar 2.61 liranın altında!
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Erdem Başçı ile liranın değer kaybı konusunda görüştüğünü ve TL'de ihtiyaç olması halinde "her türlü önlemin" alınacağını açıklamasıyla, dolar/TL dün test ettiği 2.6290 olan tarihi zirveden yönünü bir miktar aşağı çevirdi.

2014'TE İŞSİZLİK KAÇA ÇIKTI? TIKLAYIN!

DÜN ZİRVEYİ GÖRMÜŞTÜ

Dün 2,6290'a çıkarak rekorunu tazeleyen dolar bugün 2,61'in üzerinde güne başladı. 2,61'in altını gören kur 2,6030'a kadar geriledi. Bankacılar, Davutoğlu'nun açıklamaları ardından TCMB'nin döviz piyasasındaki volatilite için kısa sürede bir adım atabileceği beklentisi oluştuğunu belirttiler.

ERDOĞAN'IN AÇIKLAMALARI OLACAK

Son dönemdeki gelişmeleri anlatmak ve yatırımcıların kaygılarını gidermek üzere Başbakan Ahmet Davutoğlu, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ABD'de bulunuyor. Bankacılar, Davutoğlu'nun açıklamalarıyla tansiyonunun sınırlı olarak azalsa da son bulmadığını belirtirken, bugün piyasada TCMB'nin olası adımları, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın yapacağı konuşma ve dolara küresel piyasada yön verecek ABD istihdam verileri yakından izlenecek. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz