"Dolarda yeni rekor!"

Dolar, TCMB'ye ve ekonomi yönetimine ilişkin endişeler ve Fed'in daha erken faiz artırabileceği beklentisiyle 2.52'yi aşarak rekor tazeledi

27 ŞUBAT, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
Dolarda yeni rekor!
Dolar ABD Merkez Bankası'nın (Fed) faiz artışlarına tahminlerden erken başlayabileceğini gösteren ABD verisi ve Merkez Bankası (TCMB) ve ekonomi yönetiminin geleceğine ilişkin endişelerle rekorunu yeniledi. Güne 2,50'nin üzerinde başlayan dolar dolar/TL 2,52'nin çıkarak rekor kırdı.  

İŞTE DÜNYANIN EN BÜYÜK FABRİKALARI! TIKLAYIN!

UZMANLAR NE DİYOR?

Bankalararası piyasada dolar 2,5275 ile tüm zamanların en yüksek düzeyine çıktı. Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve TCMB Başkanı Erdem Başçı'nın istifa ettiği iddialarının Başbakanlık tarafından yalanlanması dün endişeleri kısmen de olsa azaltsa da tamamen ortadan kaldırmamıştı. Merkez Bankası Sözcüsü bugün ikinci bir açıklamayla istifa iddialarının gerçek dışı olduğunu belirtti. 

Başçı da görevinin başında olduğunu açıkladı. Bankacılar TL'nin küresel piyasaların olumsuz olduğu dönemlerde daha da çok baskı altında kaldığını bunun da başta koridorun üst bandı olmak üzere faiz indirimleri ve indirimlerin arkasından Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'dan gelen eleştirilerden kaynaklandığını belirttiler.
 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz