"Faiz yüzde 7'nin altında!"

26 OCAK, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
Faiz yüzde 7'nin altında!
Merkez Bankası'nın geçen hafta faiz indirim kararı ve Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) parasal genişleme programının etkisiyle tahvil bono piyasasında etkisini artıran yatırımcı ilgisi yeni haftada devam ediyor. 

EURO DİBE ÇÖKTÜ! TIKLAYIN!

2 yıllık gösterge tahvilin bileşik faizi yüzde 7 seviyesinden başladığı haftanın ilk işlem gününde bu seviyeden gelen alımların etkisiyle şu dakikalarda yüzde 6,92 seviyelerinde işlem görüyor. 10 yıllık gösterge tahvil faizi ise güne yüzde 6,98 seviyesinden başladıktan sonra yüzde 6,88'e kadar geriledi ve şu dakikalarda yüzde 6,95 seviyelerinde bulunuyor.
 
GÖZLER FED'DE
Analistler, Merkez tarafından yarın yayımlanacak olan yılın ilk enflasyon raporu ve 27-28 Ocak tarihlerinde ABD'de gerçekleştirilecek olan Fed toplantısının piyasalar tarafından yakından takip edileceğini ifade ediyor. 

Enflasyon raporunun açıklanmasının ardından TCMB Başkanı Erdem Başçı'nın yapacağı açıklamalarda, gelecek dönemde TL'nin ve faizlerin seyrine yönelik vereceği mesajların piyasaların yönü üzerinde belirleyici olacağını aktaran analistler, teknik olarak gösterge tahvilin bileşik faizinde yüzde 6,50'nin destek, yüzde 7 seviyesinin ise direnç konumunda olduğunu kaydediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz