Anadolu İstanbul'a yöneldi

Markalı konut sektöründe trend tersine döndü... İstanbul’daki markalı projelerini Anadolu şehirlerine taşıyan Sinpaş ve Soyak’tan sonra Anadolulu konut üreticileri, İstanbul’a yöneldi.

27.08.2014 14:40:450
Paylaş Tweet Paylaş
Anadolu İstanbul'a yöneldi
Markalı konut pazarında daha hızlı büyümek için İstanbul’a yatırım yapan Anadolu merkezli şirketler arasında Adanalı Son Grup’tan Kayserili Kınaş ve Now’a kadar çok sayıda konut üreticisi bulunuyor.nadolu merkezli inşaat şirketleri son dönemde İstanbul’da hayata geçirdikleri markalı konut projeleriyle dikkat çekiyor.

Tabloyu görmek için görsele tıklayın.
20 yıl önce Ankaralı büyük inşaat şirketleri Mesa ve Nu-rol’la başlayan İstanbul’a yöneliş trendi, geçtiğimiz yıllarda Mersin kökenli Timur Gayrimenkul ile yükselişe geçti. İstanbul’da “Nef” markasıyla gayrimenkul sektöründe önemli başarılara imza atan Timur Gayrimenkul’den sonra bir diğer Mersinli inşaat şirketi Gedizler Yapı Sancaktepe’deki ilk markalı konut projesiyle pazara girdi.

Yine Adana ve Mersin’de 20’ye yakın konut projesini hayata geçiren Son Grup bünyesindeki Çukurova Gayrimenkul de iki yıl önce İstanbul Kartal’da iki yeni projeye başladı. Şirket, bu yıl içinde Kartal’da yeni bir projeye daha başlamayı planlıyor.

Son dönemde Anadolu’dan İstanbul’a yönelen markalı konut üreticileri arasında çok sayıda Kayserili aile de bulunuyor. Kayseri’de 60 yıllık geçmişe sahip Ali Başyazıcıoğlu Holding’in inşaat şirketi, geçtiğimiz yılın son aylarında Now markasıyla İstanbul’da markalı konut pazarına girdi.

İstanbul Şişli’de Now Bomonti projesini hayata geçiren Now Gayrimenkul, kentsel dönüşüm projelerinin yanı sıra Sarıyer ve Haliç’te yeni projeler geliştirmeyi hedefliyor. Yine Kayseri’nin en eski inşaat şirketlerinden Kınaş’ın da İstanbul Bakırköy, Ataşehir ve Zeytinburnu’nda 3 önemli konut projesi bulunuyor.

NEDEN İSTANBUL?
Son dönemde Anadolulu konut üreticilerinin İstanbul’a yönelip markalaşmasının altında birçok önemli neden var. Bunlardan ilki ve en önemlisi İstanbul’un Türkiye’de inşaat sektörünün başkenti olması.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz