Üç büyük şirketten biri olacağız

Coşkuntürk, turizm alanında da var olmayı sürdüreceklerinin altını çiziyor.

17 TEMMUZ, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
Üç büyük şirketten biri olacağız
Portföy büyüklüğü 850 milyon TL’ye ulaşan Özak GYO, geçen yıl halka arz edildi. Şirketin genel müdürü Sadun Coşkuntürk, hedeflerinin GYO’lar arasında üç büyük şirketten biri olmak olduğunu söylüyor. Yeni yatırımlar içinse şehir merkezlerini hedef aldıklarını anlatıyor. Kentsel dönüşüm projelerine büyük önem verdiklerini belirten Coşkuntürk, “Şehrin içindeki o eski, büyük alanlar da dönüşüme gidecek. Şehrin dışına taşınması gereken alanlar var. Tüm bunların dönüştürülmesi ya da yer değiştirilmesiyle birlikte şehir içinde yeni araziler ortaya çıkaracak” diyor. Kendilerinin de bu arazilerin takipçisi olacağını açıklıyor. Geçen yıl halka arzını gerçekleştiren Özak GYO, Türkiye’nin en büyük gayrimenkul şirketlerinden biri olmayı hedefliyor. Stratejilerini, “Şehir merkezinde ve merkeze yakın nitelikli alanlarda var olmak” diyerek tanımlayan Özak GYO Genel Müdürü Sadun Coşkuntürk, bu anlamda kentsel dönüşüm projelerinin ve ihaleleri yakından takip ettiklerini söylüyor. Yapımı devam eden Bayrampaşa’daki konut projesi Hayat Tepe ve Ataşehir’deki Bulvar 216 adlı perakende ve ofis alanlarından oluşan proje için şu ana kadar 250 milyon dolarlık bir yatırım yaptıklarını belirten Coşkuntürk, turizm alanında da var olmayı sürdüreceklerinin altını çiziyor.

Özak Holding bünyesinde bulunan Ela Quality Resort gibi birçok turizm tesisi yapmayı planladıklarını anlatan Coşkuntürk, önümüzdeki yıllarda Didim ve Demre’de bulunan arazileri de bu alanda değerlendireceklerini belirtiyor. İstanbul içinde proje geliştirmeyi planladıkları araziler bulunduğunu söyleyen Coşkuntürk, “İhaleleri de çok yakından takip ediyoruz ve bu ihalelerde otel amaçlı düşündüğümüz yerler var. Ela Quality Resort’teki 10 yıllık know how’umuzu şehrin içine kılcal damarlar gibi yaymak istiyoruz” diyor. Özak GYO Genel Müdürü Sadun Coşkuntürk ile projelerini ve planlarını konuştuk:

2012 yılını ve 2013’ün ilk 8 ayını nasıl geçirdiniz?
2012 yılında şirketimizin miladı diye tanımladığımız halka arzımızı gerçekleştirdik. Bunun ardından Bayrampaşa arsasını ve Ataşe-hir’de Emlak GYO’dan hasılat paylaşımı karşılığı arsalar alarak bunların üzerindeki projelerimizi hazırladık. Büyüme hedeflerimiz, hem organizasyonel hem yeni projelerin gerçekleşmesi hem de piyasa araştırmalarının tamamlanması üzerine kurguluydu zaten. Bu planımızı gerçekleştirdik.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz