"Koç Holding'ten o iddialara yanıt"

Koç Holding yetkilileri, yasadışı IŞİD petrolü ticareti iddiaları için açıklamalarını yineledi.

9 ARALIK, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
Koç Holding'ten o iddialara yanıt
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın İtalyan Corriera della Sera gazetesine verdiği bir mülakatta Rus hükümetinin yasadışı IŞİD petrolü ticareti iddiaları için yaptığı açıklamaya Koç Holding’ten yanıt geldi.

Bilal Erdoğan kendisine sorulan iddialara böyle yanıt verdi:

Bilal Erdoğan, Suriyeli Kürtlerin, IŞİD petrolünün Koç ailesine ait Tüpraş rafinerisine ulaştırılmasını sağladığı görüntüsünün oluştuğunu" belirterek "Koç ailesi ise yalnızca belgelenmiş kaynaklardan petrol satın aldıklarını söylüyor. Onlarınki hükümete ait bir rafineri değil, IŞİD'le çalışmadıklarını kanıtlamalarını onlardan isteyin." dedi.

KOÇ HOLDİNG’TEN YANIT

Koç Holding yetkilileri, konuyla ilgili yaptıkları açıklamanın hâlâ geçerli olduğunu, ekstra bir hatırlatmaya şimdilik ihtiyaç duyulmadığını söyledi.

Koç Grubu'na ait Tüpraş'tan 2 Aralık 2015 tarihinde yapılan yazılı açıklamada “Konuyu Tüpraş Batman Rafinerisi ile ilişkilendiren sosyal medyadaki haberler ve iddialar tümüyle gerçek dışı olup, rafinerilerimizde işlenen ham petrol tamamen yasal kaynaklardan, uluslararası düzenlemelere uygun olarak temin edilmektedir.” denilmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz