Petkim'de üst düzey istifa

Petkim Petrokimya Holding AŞ (PETKİM) Satınalma Bölümü Genel Müdür Yardımcısı Natig Damirov'un istifa ettiği bildirildi.

29.07.2016 12:29:250
Paylaş Tweet Paylaş
Petkim'de üst düzey istifa
Enerji devi Petkim'den önemli bir istifa haberi geldi. Petkim Petrokimya Holding AŞ'nin Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayımlanan duyurusunda, şirketin Satınalma Bölümü Genel Müdür Yardımcısı Natig Damirov'un görevini bıraktığı belirtildi.

Şirketin KAP'ta yer alan bir diğer açıklamasında, "Şirketimiz eski Genel Müdürünün gözaltına alınması ve şirketimizden 27 çalışanın işten çıkarılması ile ilgili olarak çeşitli medya organlarında haberler yer almaktadır. Bu gelişmelerin şirketimizin faaliyetlerine herhangi bir etkisi bulunmamaktadır. Faaliyetlerimiz olağan bir şekilde devam etmektedir." ifadelerine yer verildi.

Petkim Genel Müdürü Saadettin Korkut, bir kaç gün önce kurum çalışanlarına gönderdiği bir veda mesajıyla istifasını duyurmuş, ardından Terörle Mücadele Şubesi ekipleri tarafından düzenlenen operasyonla İzmir'deki evinde gözaltına alınmıştı. Korkut'un istifası ve gözaltına alınmasının Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında olduğu iddia ediliyor.

Öte yandan şirket, yeni Genel Müdür olarak Anar Mammadov'un atandığını duyurmuştu. Mamadov son olarak Socar Yunanistan'ın CEO'su olarak görev yapıyordu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz