2,5 milyon mutlu müşteri

Turuncu Kart ile , milyon müşteriye ulaştı

1.07.2012 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
2,5 milyon mutlu müşteri
Teknoloji perakendeciliği alanın lideri Teknosa, 2011’de de başarılı bir performans sergiledi. GfK verilerine göre tüketiciler, 2011 yılında teknoloji marketleri kanalından satın aldıkları her 10 akıllı TV’den 5’ini, her 10 3D TV’den 5’ini, her 10 LED TV’den 5’ini, her 10 tablet PC’den 4’ünü ve her 10 netbook’tan ise 4’ünü Teknosa mağazalarından almayı tercih etti. “Herkes için Teknoloji” felsefesiyle hareket eden şirket, 2000’den bu yana tüketiciyi merkezine alan bilimsel perakendecilik anlayışıyla çalışıyor. Bu kapsamda Teknosa Akademi, Turuncu Kart ve Tekno Asist gibi birçok ilke imza atan şirket, müşteri memnuniyeti odaklı hizmet ve uygulamalarıyla mutlu müşteriler yaratmayı hedefliyor. Teknosa Operasyon Genel Müdür Yardımcısı Bülent Gürcan, müşteri sadakatinde en önemli dönemin, satın alma sonrası olduğunu söylüyor. Şirket, 2007 yılında Türkiye’de ilk defa devreye soktuğu Tekno Asist hizmetinden sonra 2008 yılında başlattığı müşteri sadakati programı ile ‘En Başarılı İnsan Kaynakları Uygulaması’ ödülünü aldı.

İLK SIRADA

Bugün itibarıyla Türkiye’nin 74 ilinde 278 mağazasıyla hizmet veren şirket, Turuncu Kart ile 2,5 milyon müşteriye ulaştı. Teknosa Operasyon Genel Müdür Yardımcısı Bülent Gürcan, 2011 yılında Müşteri Memnuniyeti Şikayet Yönetimi Sistemi Standardı- ISO 10002 belgesinin alınması ile müşteri memnuniyeti alanındaki sertifikasyon sürecini tamamladıklarını söylüyor. Ayrıca, Teknostüketicilerin beklenti ve taleplerini doğru anlayıp doğru proje ve hizmetler sunarak, tüketicilerin tercihinde ilk sırada yer aldığını da sözlerine ekliyor.

TURUNCU PUAN
Turuncu Kart ile mağazalardan ve 444 55 99 numaralı çağrı merkezi üzerinden yapılan her 1 TL’lik alışveriş için 1 Turuncu puan kazanılıyor. Biriken puanlar 500 ve üzerine ulaştığında ise puan çekinedönüştürülebiliyor. Tüketiciler, her 500 TL değerinde harcama için 7,5 TL değerinde puan çeki kazanıyor. Kart sahipleri, teknosa.com/teknopuan adresinden puanlarını takip edebiliyor. Turuncu Kart ile yapılan alışverişlerle kazanılan puan çeklerini, teknosa.com/teknopuan adresi dışında 444 55 99 numaralı Teknosa Çağrı Merkezi’ni arayarak talep etmek de mümkün. Tüketiciler Teknosa’dan yapacağı alışverişlerde kartları yanında olmasa bile sisteme kayıtlı olan cep telefonu numarasını vererek avantajlardan faydalanabiliyor. Kartlarını yanlarında taşımalarına gerek kalmadan kampanya ve indirimlerden yararlanabiliyorlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz