Apple'dan iPhone 6 bombaları!

Teknoloji devi Apple, bir iddiaya göre kullanıcıları için bir sürprize hazırlanıyor. Şirket iPhone 6'nın bir üst modeli iPhone 6s için düğmeye mi basıyor?

27.03.2015 13:08:350
Paylaş Tweet Paylaş
Apple'dan iPhone 6 bombaları!
Apple, kullanıcıları için yeni bir sürprize hazırlanıyor. İddiaya göre, şirket iPhone 6c adını alacak modeline de yeniden 4 inçlik ekran kullanacak. Geçen sene tanıttığı iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modelleriyle ekran büyüklüğünü 4.7 ve 5.5 inçe çıkararak büyük ekranlı akıllı telefon pazarına hızlı bir adım atan Apple, eski standartlarına geri dönebilir.

YATIRIMCILARIN MUTLAKA BİLMESİ GEREKEN 10 ŞEY! TIKLAYIN!

3 FARKLI EKRAN SEÇENEĞİ

Digitimes isimli sitenin ABD merkezli siteye yakın kaynaklara dayandırdığı haberine göre, iPhone 6'nın bir üst modeli iPhone 6s için düğmeye basan şirket, iPhone 6c ismini alması beklenen bir modelinde ise 4 inçlik ekran kullanacak. Bu yıl piyasaya sürülmesi planlanan yeni iPhone'lar 3 farklı ekran seçeneğine sahip olacak.

iPhone 6S'ler bir önceki model gibi 4.7 ve 5.5 inçlik ekran seçeneği ile raflardaki yerini alacak. iPhone 6c ise iPhone 4'te olduğu gibi 4 inçlik ekrana sahip olacak. iPhone 6s'te SIM kart zorunluluğu ortadan kalkıyor. Geçtiğimiz haftalarda Apple Insider'da yer alan habere göre, Apple SIM adı verilen bir hizmet sayesinde iPhone kullanıcıları akıllı cihazlarında SIM kartı olmadan, Apple'ın anlaşmalı olduğu GSM operatörleri ile çalışacak. Bu uygulamanın iPhone 6c'yi kapsayıp kapsamayacağına dair bir bilgi ise bulunmuyor. Şirketin adı geçen yeni iPhone modellerini 2015'in son çeyreğinde tanıtması ve piyasaya sürmesi bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz