"İstanbul'a korkmadan gelebilirsiniz"

Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, terör saldırısına rağmen turistlerin İstanbul'a korkmadan gelmelerini istedi.

13.01.2016 10:24:450
Paylaş Tweet Paylaş
"İstanbul'a korkmadan gelebilirsiniz"
Hollanda'da düzenlenen turizm fuarının açılışında konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, terör saldırısına rağmen turistlerin İstanbul'a korkmadan gelmelerini istedi. Ünal, "Türkiye güvenliğinizin hiçbir şekilde tehlikede olmayacağı bir ülkedir." dedi.

Konuşmasında "Terör bugün sadece İstanbul'u vurmadı. Terör bugün Paris'i bir kez daha vurmuştur. Londra'yı bir kez daha vurmuştur. İnsanlığı, özgürlüğü, üzerinde yükseldiğimiz değerleri bir kez daha vurmuştur." ifadelerini kullanan Bakan Ünal, dünya medyasının Paris saldırısında Fransa ile gösterdiği dayanışmayı Türkiye ile de göstermesini istedi. Ünal, şöyle devam etti:

"Dünyanın her neresinde olur ise olsun İster Londra'da, Paris, New York ve ister İstanbul'da terörün amacı aynıdır. Terörün amacı insanları korkutmaktır. İnsanları özgürlüklerinden vazgeçirmek ve insanları bir şiddet salmanın içerisine çekmektir. Ama başaramayacaklar. O yüzden burada bulunan bütün misafirlerimizi, sektör temsilcilerini bu terörist eyleme karşı işbirliğine dayanışmaya, birlikte karşı durmaya, İstanbul saldırısını gerçekleştirenlerin hedeflerine ulaşmamaları için daha hassas davranmaya davet ediyorum. Çünkü İstanbul'da Paris, Londra ve New York gibi bütün insanların büyük bir keyif ile dolaştıkları, gezdikleri dünyanın incisi dediğimiz bir nadide şehrimiz."

Türkiye ve dünya ekonomisine yön veren gelişmeleri yorulmadan takip edebilmek için her yeni güne haber bültenimiz “Sabah Kahvesi” ile başlamak ister misiniz?


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz