Dünyanın en büyük 5. endüstriyel kilit firmasıyız

gösteren Mesan Kilit Genel Müdürü Mertöz: 75 ülkeye ihracat ile endüstüriyel kilit pazarında en büyük 5. firmayız.

15.05.2017 12:41:280
Paylaş Tweet Paylaş
Dünyanın en büyük 5. endüstriyel kilit firmasıyız
Endüstriyel kilit alanında global pazarda beşinci sırada yer aldıklarını belirten Mustafa Mertöz “Hedefimiz ilk üç firma arasına girebilmek. Bunun içinde dünyanın en önemli sanayi fuarı olan Hannover Messe 2017’deki yerimizi aldık. 12 yıldır katıldığımız Hannover Messe fuarı firmamızın bu noktaya gelmesinde çok büyük rol oynadı” dedi.

Dünya’nın 75 ülkesine gerçekleştirdikleri ihracat ile endüstüriyel kilit pazarında en büyük 5’nci firma olduklarını vurgulayan Essentra bünyesinde faaliyet gösteren Mesan Kilit Genel Müdürü Mustafa Mertöz, “Dünyanın en önemli sanayi fuarı olan Hannover Messe’ye 12 yıldır katılıyoruz. Her ne kadar katılımcı ve ziyaretçi sayıları yıldan yıla azalsa da uluslararası anlamda en organize ve en faydalı fuarın bu olduğunu düşünüyorum. Türkiye, Almanya, İtalya ve Çin'den sonra fuara en fazla katılım sağlayan ülke oldu. Özellikle Avrupa bölgesi başta olmak üzere, Ortadoğu, Afrika ve Amerika bölgesinde yeni pazarlara ulaşıyoruz. Bu yıl özellikle Uzak Doğu bölgesinden de farklı firmalara ulaşma fırsatı bulduk” dedi.

Endüstri 4.0’ın önemi her geçen gün artıyor

Hannover Messe fuarının bu sene ki temasının Endüstri 4.0 olduğunu belirten Mertöz, “Bu fuar firmalara avantajların yanı sıra bizim gibi birçok imalatçı firmaların yeni üretim teknikleri, yeni otomasyon teknikleri, teknolojiler ve Endüstri 4.0 hakkında detaylı bilgi alma fırsatı da veriyor. Fuarın bu sene ki temasının Endüstri 4.0 olması, firma olarak bu alana yaptığımız yatırımlar konusunda ne kadar doğru adımlar attığımızı bize göstermiş oldu. Endüstri 4.0 ile ilgili firma içerisinde farklılık yaratmak adına daha önce eğitim almaya başlamıştık. Ben dahil olmak üzere ekip arkadaşlarımızın yurt dışında Endüstri 4.0 eğitim programlarına katıldık. Ülkemiz emek yoğun bir üretim kültüre sahip olduğu için Endüstri 4.0'ı benimsemesi biraz zaman alacak ama biz en başından beri gelişmeleri fazlasıyla yakından takip ediyoruz. Hannover Fuarı bize bu konuda da büyük katkı sağladı” diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz