Otacı, gençlere yöneliyor

Otacı, yeni yıla gençler için üretilen bitkisel içerikli meyveli şampuanlarla giriyor.

22.12.2016 16:13:190
Paylaş Tweet Paylaş
Otacı, gençlere yöneliyor
Bitkisel kozmetik ürünleri ile pazarda lider konumunda olan Otacı, yeni yıla gençler için üretilen bitkisel içerikli meyveli şampuanlarla giriyor. Otacı’nın 2017 hamlesinde 4 yeni şampuan bulunurken, yıllardır tüketicilerin beğenerek kullandığı diğer bitkisel şampuanlarının da ambalajlarını değiştirdi. Yeni ürün ve ambalaj yenilemesi ile 2017’de yüzde 10 ciro artışının hedeflendiği açıklandı.

Doğal ürünler pazarının lider markası Otacı, yeni şampuanlarını ve ambalajlarını yenilediği klasik ürünlerini basın lansmanında tanıttı. Kurtsan Holding markası olan Otacı için düzenlenen lansmanda Yönetim Kurulu Başkanı Aylin Kurt ve Pazarlama Müdürü Ayvaz Rençberler yer aldı.

Kurtsan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aylin Kurt, dünya kozmetik ve kişisel bakım sektörünün 460 milyar dolar hacminde olduğunu hatırlatarak “2020 yılında ise bu rakamın 675 Milyar Dolar’ın üzerine çıkacağı öngörülüyor. Türkiye’de ise yıllık hacim 8 Milyar TL civarında. Ülkemiz pazarı, her yıl yüzde 10 büyüyor. Satışlarda doğal ürünlerinin payı yüzde 5, ancak bu oran hızla yükseliyor. Nedeni ise gençlerin doğal ürünleri tercih etmesi” dedi.

Aylin Kurt, yaptıkları araştırmalarda doğal ürünlere yönelen gençlerin bitki veya meyve kokulu şampuanları tercih ettiklerinin ortaya çıktığını söyledi. Kurt, bu sonuçlara göre 2017 yılı için yenilikler yaptıklarını şöyle anlattı: “Yıllardır ürettip sattığımız raflardaki bitkisel şampuanlarımızın içerik ve ambalajlarını yeniledik,. Ancak asıl yeniliği gençlere yönelerek yaptık. Gençler için tamamen doğal meyveli şampuan serisi çıkarttık.”

Otacı’nın 1955 yılında bitkisel pastille başladığı 61 yıllık yolculuğunda geldikleri noktada 25 ülkeye ürün ihracatı yaptıklarını dile getiren Aylin Kurt “İlaç sektöründe Kurtsan İlaçları A.Ş. , medikal sektöründe Kurtsan Medikal A.Ş. bitkisel kozmetik ve kişisel bakım ürünlerinde uzman Otacı A.Ş. şirketlerimiz Kurtsan Holdingi çatısı altında faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. 2017 yılına yaptığımız yeniliklerle girerken, bunun sonucunda yüzde 10 ciro artışı hedefliyoruz” dedi.

Aylin Kurt, kozmetik ihracatına 2017 yılında ağırlık vereceklerini, bunun için ilk kez Uzakdoğu’ya yöneldiklerini belirtti. Hong Kong’da katıldıkları fuar ve Uzakdoğu pazar araştırmalarında verimli bir sonuç elde ettiklerini belirtti. Kurt “2017’de hedefimiz Uzakdoğu ülkeleri olacak. Çünkü bitkisel ürün pazarı hayli büyük. Tüketici bilinçli. Raflarda 2 dolara da 50 dolara da ürün var. Dolayısıyla bizim kaliteli ürünlerimizi rahatlıkla Uzakdoğu tüketicilerine sunabileceğimizi gördük” diye konuştu.

Otacı Pazarlama Müdürü Ayvaz Rençberler, ülkemizde “doğal” denildiğinde akla gelen ilk markalardan birinin de Otacı olduğunu söyledi. Üretim aşamasında ve ürünlerinde insan sağlığına daima öncelik verdiklerini anlatan Rençberler “Hayvanlar üzerinde test yapmıyoruz. Gelişmiş bir ARGE birimimiz var. Kendi ürünlerimizi kendimiz üretiyoruz. 2017 yılı için yaptığımız yenilikler tamamen yerli ve milli. ARGE birimimiz gençlere yönelik 4 çeşit doğal meyveli şampuanı ortaya çıkardı. Diğer şampuanlarımızı da şişe ve ambalaj kutularına kadar yeniledik” dedi. Rençberler, Otacı ürünlerinin ilaç mahiyetinde olmadıklarını özellikle vurgulayarak “Şampuanlarımız günlük kullanılabilir ürünlerdir. Kimi tüketiciler bir süre kullanıp saçlarındaki iyileştirmeden sonra, ürünlerimizi sanki bir ilaçmış gibi düşünerek, tüketmekten uzaklaşıyorlar. Halbuki bu ürünler günlük şampuanlardır. Kaliteli ve doğal özelliklerinden dolayı iyileştirmeyi yapıyorlar. Kullanımından vaz geçildiğinde saçlar yine eskiye döner” uyarısında bulundu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz