Kim kaç yılda CEO oldu?

Şirketin en tepesine ulaşmak için kaç yıl çalışmak gerekiyor?

2.10.2014 16:18:451
Paylaş Tweet Paylaş
Kim kaç yılda CEO oldu?


YENİ NESİL YÜKSELECEK
Önümüzdeki dönemde CEO olma süresinin kısalmaya devam etmesi bekleniyor. Franklin Covey Yönetici Ortağı Özer Koç, “Yakın bir gelecekte CEO’ların yaş ortalaması 50’nin altına inecek. Hatta 40’lı yaşların ortalarında daha fazla CEO’ya rastlayacağımızı öngörüyoruz” diyor.

Hugo Campo da üst yönetimde gençleşmenin devam edeceğini söylüyor. Campo, Türkiye’de yeni nesil CEO’ların daha rekabetçi ve pazar odaklı olduklarından daha hızlı yükseldiğini belirtiyor.

SİNAN KILIÇOĞLU
T-SYSTEMS TÜRKİYE CEO'SU
DÖNÜŞÜMÜ GENÇLER YAPIYOR"

DAHA DİNAMİK Teknoloji, bilişim, telekomünikasyon şirketleri sürekli değişim ve dönüşüm halinde. Bu dönüşümü de gençler daha iyi takip ediyor. Bu sektörlerde belli bir yaşı geçtikten sonra değişimin getirdiği dinamiği takip edememeye başlıyorsunuz.

11 YILDA ZİRVEYE
Benim de kariyerime teknoloji şirketinde başlayıp devam etmem, diğer sektörlerdeki yöneticilere göre daha erken genel müdür olmamı sağladı. Kariyerime başladıktan sonra 11 yıl içinde genel müdür oldum. Hedefim hızla kariyer basamaklarında yükselip genel müdür olmak değildi. Zaten hedefin bu olmaması gerekiyor. Temel hedefim her zaman işin çok efektif yapılması oldu. Bu da beni kısa sürede tepe yönetime getirdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

1 Yorum

ercan geyik 18 TEMMUZ 2017, 7:37

En sevdiğim sözlerin başında At sahibine göre kişner. Elemanlarıma ise Yaptığınızı asla yeterli bulmayın derim. Saygılarımla

Yorum Yaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.