35 Yıllık müthiş ders

Muhtar Kent ve onun 35 yıllık kariyerinden çıkardığı dersler...

1.06.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
35 Yıllık müthiş ders
Muhtar Kent 2013’te Coca-Cola’nın CEO’su ve dünya başkanı olarak 5’inci yılını dolduracak. Coca-Cola ile başlayan ve onunla devam eden 35 yıllık kariyerine pek çok insan, ülke ve pozisyon sığdırdı. Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde “Benim Hikayem” başlıklı sunumuyla büyümenin aritmetiğini anlatan Kent, kariyer basamaklarını tırmanırken aldığı dersleri de paylaştı. Kullandığı iş modelini, gözlemlerini, etkilendiği değişimi anlattı. İşte Muhtar Kent ve onun 35 yıllık kariyerinden çıkardığı dersler...

Aslında aylardır bunun hayalini kuruyorduk. Uludağ Ekonomi Zirvesi'nde Muhtar Kent'i ağırlama fikri, bizi oldukça heyecanlandırıyordu. Bu heyecanımız gerçek oldu ve Muhtar Kent, zirvenin önemli konuşmacıları arasında yer aldı. Katılımcıları ve izleyenleri oldukça etkileyen bir konuşma yaptı. “Burada size, benim hikayemi anlatacağım.

35 yıllık kariyerime nasıl başladım? Nerelerden geçtim? Buraya nasıl geldim? Bu şekilde sunumum inşallah daha çok ilginizi çeker” diyerek konuşmasına başlayan Coca-Cola'nın CEO'su ve dünya başkanı Muhtar Kent, kariyer basamaklarını tırmanırken öğrendiklerini Uludağ Ekonomi Zirvesi'ne katılan iş dünyasının değerli temsilcileriyle paylaştı. Bu önemli sunumun detaylarını ise şimdi de siz Capital okurlarına aktarıyoruz:

UMUT SİNYALLERİ
“Dünya çok hızlı değişiyor. Dünyada okullaşma oranı, yüzde 55'ten yüzde 75'lere tırmandı. 25 yıldır dünya önemli bir barış içinde. Evet, bir sürü yerde çatışmalar oluyor. Ama gerçekten silahlı çatışma, son 25 yılda yüzde 35 azalmış vaziyette. Bebek ölümleri dünyada yüzde 40 düştü. Ayrımcılık dünyada azalıyor, hoşgörü her gün önemli ölçüde artıyor. Kadınların ekonomiye katkısı da her geçen gün yükseliyor. Bu, bence en önemli fırsatlardan bir tanesi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz