Teknoloji trendlerini biz belirliyoruz

Turkcell Teknoloji Grubu Genel Müdür Yardımcısı İlker Kuruöz, Innovation&Strategy’nin sorularını yanıtladı.

28.08.2014 22:37:350
Paylaş Tweet Paylaş
Teknoloji trendlerini biz belirliyoruz
Turkcell, 2013 sonunda patent başvuru sayısını 238'si ulusal, 49'u uluslararası olmak üzere toplam 287ye çıkardı. Şirketin tescilli patent sayısı ise 43 oldu. Ayrıca bu yıl Türkiye'nin ilk yerli üretim akıllı telefonu olan Turkcell T40 adlı modeli de piyasaya sundu.

Türkiye'nin toplu taşımada ilk mobil ödeme çözümü olan Urfakart, Akıllı Bilet, Akıllı Harita, Goller Cepte Engelsiz, SMS Plus, Akıllı Güvenlik, Akıllı Faks gibi pek çok yenilikçi uygulamayla adından söz ettiren Turkcell Teknoloji, 450'ye yakın yüksek nitelikli mühendisle yoluna devam ediyor. Turkcell Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı İlker Kuruöz, "Türkiye'nin teknoloji trendlerini biz belirliyoruz. Dünyayı değiştirecek teknolojilere liderlik etmeye devam edeceğiz" diyor.

Turkcell, Türkiye’de inovasyon denilince ilk akla gelen şirketlerden biri. Zaman zaman dünyada bile sektörüne yön veren işlere imza atan şirkette, inovasyon ve yenilikçilik çoğunlukla teknoloji grubunun liderliğinde hayata geçiyor. Turkcell Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı İlker Kuruöz, “Müşterilerimiz için yenilikçi ve onların hayatlarına değer katan ürün ve uygulamalar geliştirmek temel stratejimiz.

İlk günden bu yana hedeflerimizi bu temel strateji doğrultusunda belirledik. Şirket içinde her kademede sürdürdüğümüz inovasyon yönetimi sayesinde çalışmalarımızı yenilikçi ürün ve servislerle somutlaştırdık. Türkiye’nin teknoloji trendlerini biz belirliyoruz” diyor.

Turkcell, 2013 sonunda patent başvuru sayısını 238’si ulusal, 49’u uluslararası olmak üzere toplam 287’ye çıkardı. Şirketin tescilli patent sayısı ise 43 oldu. Ayrıca bu yıl ilk yerli üretim akıllı telefon Turkcell T40’ı da piyasaya sundu.

Türkiye’nin toplu taşımada ilk mobil ödeme çözümü olan Urfakart, Akıllı Bilet, Akıllı Harita, Goller Cepte Engelsiz, SMS Plus, Akıllı Güvenlik, Akıllı Faks gibi pek çok yenilikçi uygulamayla adından söz ettiren Turkcell Teknoloji, 450’ye yakın yüksek nitelikli mühendisle yoluna devam ediyor.

Kuruöz, odaklandıkları alanları şöyle açıklıyor: “Turkcell Teknoloji, Turkcell markalı akıllı telefonlar, mobil uygulamalar, mobil internet servisleri, faturalama, ücretlendirme ve tahsilat sistemleri, müşteri ilişkileri ve kanal yönetimi, mobil pazarlama, iş zekası çözümleri, SIM servisleri, mobil finansal servisler, roaming çözümleri, makineler arası iletişim (M2M) platform ve çözümleri, katma değerli telekom servis ve ürünleri geliştirmeye odaklandı.” Turkcell Teknoloji Grubu Genel Müdür Yardımcısı İlker Kuruöz, Innovation&Strategy’nin sorularını yanıtladı:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz