PROJELERİMİZİ TABANA YAYIYORUZ

“İyi Tarım” projesiyle dikkat çeken Migros, perakende sektörüne öncülük yapıyor. Şirket “yeşil perakendeci” unvanıyla LEED Gold sertifikalı ilk mağazayı açtı. Son olarak da BİST Sürdürülebilirlik Endeksi’ndeki ilk perakendeci oldu. Migros Genel Müdürü Özgür Tort, bu ilklerin süreceğini belirtiyor ve ekliyor: “Sürdürülebilirlik anlayışımızı iş yapış şekillerimize de yansıtmayı başarmış bir şirketiz. Toplumsal duyarlılık bilincinin gelişmesi için projelerimizi tabana yaymaya da devam edeceğiz.”

9.04.2015 12:21:140
Paylaş Tweet Paylaş
PROJELERİMİZİ TABANA YAYIYORUZ

ÇOK YÖNLÜ ETKİ YARATIYORUZ
MODEL OLUŞTURUYORUZ
Her gün Migros Grubu mağazalarına giren 1 milyon 750 bin müşterimizde farkındalık yaratma ve hep birlikte çevreci adım atma konusunda çok yönlü etki yaratıyoruz. Her zaman toplumun geleceğini ilgilendiren, topluma model oluşturacak projeler üzerinde çalışıyoruz. Öncülüğün verdiği güç ve sorumlulukla topluma hizmet amaçlı pek çok çalışmanın içinde yer alıyoruz. Yürüttüğümüz projelerin toplumdaki ihtiyaca çözüm bulması ya da o çözümü bulmak için bir hareketlilik yaratıyor olması, projelerimizin tamamını bu bilinç çerçevesinde şekillendirmemizle doğru orantılı. Tüm projelerimizi bu bilinçle yıllardır sürdürüyoruz ve sürdürmeye devam edeceğiz.
KATILIMCI PROJELER Migros Grubu, hem kendi iş yapış süreçlerinde hem hizmet ettiği geniş müşteri kitlelerinde farkındalık yaratmaya, öncü adımlarını ülke çapına yaymaya devam edecek. Bundan sonraki dönemde de çalışanları, iş ortakları ve müşterileriyle birlikte daha katılımcı, daha çok toplumsal fayda yaratan, çevre ve sürdürülebilirlik odaklı projeleri tasarlayacak ve uygulamaya koyacak. 
ÇEVRE POLİTİKAMIZI İŞE YANSITTIK
İŞİMİZ TAZELİK
Sürdürülebilirlik anlayışımızın en somut örneklerinden biri, Türkiye’de hızla yaygınlaştırdığımız dağıtım merkezi yapılanmamız. 2010’dan itibaren taze gıdaları mağazalarımıza doğrudan sevk etmeye başladık. Normalde 1 haftada 150 bin kez ürün trafiği yaşanırken bu sistemle rakam 4 bin 500’e indi ve tam 30 kat daha az gidiş-geliş yapılmasını sağladık. Bu sayede, enerji tasarrufuyla verimlilik yaratarak çevrenin daha az kirlenmesi ve doğal kaynakların daha az tüketilmesine katkı sağladık.
YEŞİL PERAKENDE Sürdürülebilir yeşil perakende çalışmalarımızın en önemli örneklerinden biri de Bodrum Maya Migros mağazamız. Tam çevreci olarak tasarlamış bu mağazamız, Türk perakende sektöründe LEED Gold sertifikası alan ilk mağaza. Bu projeyle yeşil perakendenin gereklerini yerine getirerek, enerji ve doğal kaynakların sürdürülebilirliğini sağlamayı amaçladık. Kullanılan elektriğin büyük kısmı, yenilenebilir enerji kaynaklarından sağlanıyor. Bu sayede hem dünyanın fosil yakıt kaynakları korunuyor hem karbondioksit salınımı azalıyor. Mağazamız yerli ve yabancı müşterilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Bundan da son derece memnunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.