PROJELERİMİZİ TABANA YAYIYORUZ

“İyi Tarım” projesiyle dikkat çeken Migros, perakende sektörüne öncülük yapıyor. Şirket “yeşil perakendeci” unvanıyla LEED Gold sertifikalı ilk mağazayı açtı. Son olarak da BİST Sürdürülebilirlik Endeksi’ndeki ilk perakendeci oldu. Migros Genel Müdürü Özgür Tort, bu ilklerin süreceğini belirtiyor ve ekliyor: “Sürdürülebilirlik anlayışımızı iş yapış şekillerimize de yansıtmayı başarmış bir şirketiz. Toplumsal duyarlılık bilincinin gelişmesi için projelerimizi tabana yaymaya da devam edeceğiz.”

9.04.2015 12:21:140
Paylaş Tweet Paylaş
PROJELERİMİZİ TABANA YAYIYORUZ
Organize perakende sektörünün öncü oyuncusu Migros, çevre hassasiyeti ve sürdürülebilirlik konusundaki adımlarına bir yenisini ekledi. Borsa İstanbul bünyesindeki Sürdürülebilirlik Endeksi’ne girmeyi başaran şirket, endekste perakende sektörünün tek temsilcisi oldu. Aslında Migros’un çevre konusundaki duyarlılığı hem kurum kültürüne hem iş yapış biçimine işlemiş durumda. Her gün 1 milyon 750 bin müşterinin ziyaret ettiği Migros’un en çok ses getiren uygulaması ise kuşkusuz “İyi Tarım” projesi. Şirket, bu çalışmayla 221 kriterle yapılan kontrol sistemini Türkiye’de ilk kez uygulayan perakende şirketi oldu. 5 yılda 4 bin 450 üreticinin dünya standartlarında güvenilir tarım yapılması sağlandı. Migros’un çevre ve sürdürülebilirlik çalışmalarının her geçen gün arttığını söyleyen Migros Genel Müdür Özgür Tort ile şirketin çevre stratejisini, sürdürülebilirlik alanında yapılanları ve gelecek hedeflerini konuştuk: 
*Migros’un çevre ve sürdürülebilirlik vizyonunun temelinde neler var? Bu stratejinizi kısaca özetler misiniz? 
*Dünyada artan çevre bilinci, yeşil perakendenin ülkemizde de yükselen bir trend haline gelmesini sağladı. Migros Grubu olarak biz de somut çevreci adımlarla sektörde öncü uygulamalar gerçekleştiriyoruz. Bu alandaki vizyonumuzu sürdürülebilirliğin temelindeki küresel ısınma, biyo çeşitlilik, doğal kaynakların verimli kullanımı, su kaynaklarının azalması, iş sağlığı ve güvenliği, istihdam, tedarik zinciri, şirket kurumsal yönetişimi gibi kriterlerin tamamını dikkate alarak oluşturuyoruz. Bu anlamda hem iş yapış şeklimizle hem tüketicinin farkındalığını artıracak adımlarla Türk perakende sektöründe çevreciliğin öncülüğünü üstlenmiş konumdayız. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz