Yeşil hedeflere "4E" ile ulaşacak

Yıllık bütçesi 2 milyar TL’yi aşan İETT’nin genel müdürü Hayri Baraçlı ile çevre ve sürdürülebilirlik konusunda yürütülen çalışmaları ve yeşil İETT’nin hedeflerini konuştuk...

27.03.2014 22:01:280
Paylaş Tweet Paylaş
Yeşil hedeflere "4E" ile ulaşacak

Ecodriving (ekonomik sürüş) sistemini uygulayarak akaryakıt giderlerini en aza indirmeyi amaçladık. KONFOR ARTTI Bizler, gün içinde insanların bireysel araçları yerine toplu taşımayı tercih etmeleri için çalışmalar yürütüyoruz.

Son dönemde aldığımız yeni araçlarla hem kaliteyi hem konforu artırdık. Toplu ulaşıma ilgi ve talep de artmış böylece oldu. Bu talep artışı sadece lastik tekerlekli dediğimiz otobüs ve metrobüslerde değil, metro ve tramvaylarda da gözleniyor.

TÜM FİLO YENİLENDİ
Uluslararası anlamda baktığımızda, satın aldığımız 1.705 araçla çok önemli bir noktaya geldik. Şu anda dünyanın hiçbir belediyesinde böyle bir araç alımı yok. Biz tüm araç filomuzu bu şekilde ciddi biçimde yenilemiş olduk.

Böylece hem hizmet kalitemiz arttı, hem halkımız toplu ulaşıma yönlenmiş oluyor. Tüm bu çalışmalarımızla halkımızın raylı sistemlere ulaşabilecekleri dikey hatlar kurarak onları toplu ulaşıma daha çok yönlendirmeyi amaçlıyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz