Gençlere öncelik veriyoruz

Murat Göllü ile 2013 projelerini ve başarılı uygulamalarını konuştuk.

1.01.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Gençlere öncelik veriyoruz

Aynı zamanda Facebook üzerinden canlı yayınlanan mapping ile tweet atanlar, İstiklal Caddesi’ndekilerle aynı anda bulundukları yerden Akbank Sanat binası üzerindeki Twe-et’lerini görme fırsatı yakaladı. Proje ile 1,5 milyonun üzerinde sosyal medya kullanıcısına ulaşıldı. Yarışmada paylaşımları tetikleyecek blogger’lar, 359 bin 669 defa okundu. Bu yarışma ile Twitter üzerinden 5 milyon 717 bin 75 kişiye ulaşıldı.

Capital: 2012’de en çok ses getiren sosyal medya çalışmalarınız arasında hangi projeler var?
- 2012 yılı içinde en ses getiren kampanyalarımızdan biri de Oscar Modası Blogger Yarışması projemiz oldu. İnternet şubesi “Rüya Tatiller” kampanyalarımızdan biri olan Oscar Kampanyası’yla müşterilerimize Oscar büyüsünü yaşattık. Oscar Kampanyası’nda da TV, basılı yayın ve radyo gibi klasik mecraların yanı sıra mobil, sosyal medya ve dijital platformları kullandık. Kampanyamızı dijital dünyada Oscar ile ilgili merak edilen her şeyin bir arada sunulduğu bir mikrosite ile destekledik. Kampanya konuşulma oranlarını artırmak için bir de moda, lifestyle gibi blogger’lara yönelik Oscar Modası Kombinasyon Yarışması gerçekleştirdik. Blogger’ların Oscar töreninde giymek üzere uygun kombinasyonlar hazırladıkları proje sayesinde blogger’ların kendi network’lerinin de katılımıyla 250 bin kişi ile interaksiyon sağlandı. Birinci gelen bloğun sahibi Nihat Odabaşı tarafından gerçekleştirilen moda çekimlerine katılarak o gün yaşadıkları izlenimleri Vogue Dergisi’nin mart sayısında yazma şansı yakaladı.

Capital: 2013 ’te sosyal medyadaki yeni projeleriniz neler olacak?
- Sosyal medya çalışmalarını yürütürken hedef kullanıcılar olarak gençlere öncelik veriyoruz. 2013 yılının başında hayata geçecek birçok heyecan verici uygulamamız olacak. 2013’ün ilk haftalarında yayına alınacak olan Akbank Sanat’ın güncel web sitesini örnek olarak verebiliriz. Türkiye’de sanat alanında akla gelen ilk birkaç merkez arasında yer alan Akbank Sanat, yeni web sitesiyle sanatseverler için internette de ilklere imza atacak. Siteyle Akbank Sanat’ın, disiplinler arası sanat yaklaşımını dijital dünyada da en iyi şekilde yansıtmak istedik.

Capital: Akbank Sanat’ın yeni sitesi ne gibi yenilikler sunacak?
- Akbank Sanat’ın logosundaki kare ve dikdörtgen formundan hareketle tasarladığımız yeni Akbank Sanat web sitesinde, temel olarak “kolay kullanılabilirlik” ilkesini esas aldık. Sitedeki büyük menü yapısı sayesinde, tüm sayfaları, tek bir yerden erişilebilir duruma getirdik. Bunun yanında, arka plan görsellerinin siteye derinlik ve canlılık katması ile ön plana çıkarılmak istenen etkinlik, kullanıcıya dikkat çekici bir şekilde doğrudan iletilebiliyor. Ayrıca, bir etkinlik platformu olan Akbank Sanat’ın “Etkinlik Takvimi” sanat severlerin ve gençlerin karşısına yeni konumu ve tasarımıyla çıkıyor. Yeni sitenin bu dikkat çekici konumu, etkinlikleri daha fazla ön plana çıkarıyor. Tüm browser’larla ve mobil cihazlarla uyumlu olan Akbank Sanat’ın yeni web sitesi, Iphone uygulaması ile de kullanıcılarına yeni imkanlar sunuyor. Akbank Sanat etkinliklerinin yanı sıra İstanbul’un sanat haritasını içeren Akbank Sanat Iphone uygulaması, bu alanda bir ilki oluşturuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz