Kampanyayı mobilden başlattık

Akbank'ın yeni ürünü"Akbank Direkt Kart"kredi kartı olmayanlara da tüm online mağazaların kapısını açıyor. Akbank Direkt Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Orkun Oğuz, "Yeni kartımızın kampanya lansmanını ilk olarak mobil üzerinden yaptık"diyor.

11.05.2014 22:58:300
Paylaş Tweet Paylaş
Kampanyayı mobilden başlattık

Kimler dünya kupasını izleme şansı yakalayacak?
1950 yılında Brezilya’da düzenlenen FIFA Dünya Kupası’na katılım hakkı kazanan takımın o dönemdeki kadrosundan şu anda sadece iki kişi, Bülent Eken ve Erol Keskin hayatta. Düzenleyeceğimiz çekilişte kazanan üç çift İspanya- Hollanda grup maçına, Bülent Eken ve Erol Keskin ile birlikte gidecek.

Böylece Akbank Direkt, 64 yıl önce dünya kupasına katılma hakkı kazanıp katılamamış olan milli takımdan kalan son 2 kişiyi, dünya kupasına götü-rerek yarım kalan yolculuğu tamamlayacak. Bu özel yolculuğu tasarlarken müşterilerimizin de bizlerle bu mutluluğu ve heyecanı yaşamasını istedik.

3 şanslı Akbank Direkt Kart sahibi talihlimiz ve yanlarında seçecekleri birer kişi iki eski milli futbolcumuzla bu heyecanı birebir yaşayacak.

Kampanyanın lansmanı neden mobilde başladı?
Dünyada ve Türkiye’de mobil teknolojilerinin hızla gelişmesiyle mobilin öneminin giderek artacağını düşünüyoruz. Özellikle mobil bankacılık alanında çalışmalarımıza kesintisiz devam ediyoruz. Kampanyamızın lansmanını da ilk olarak mobil üzerinden yaparak kampanyamız henüz başlamadan önce tanıtım filmimizi geçtiğimiz günlerde mobil mecralarda paylaştık.

Kampanyaya ilgi nasıl oldu?
Türkiye’de bir ilk olarak, kampanyanın lansmanı ilk mobil mecralarda yapıldı. Kampanya başlamadan 1 gün önce, mobil üzerinden tanıtım filmi paylaşıldı. Akbank Direkt olarak mobilde liderlik hedefliyoruz ve bunun için çalışmalarımıza devam ediyoruz.

3 Şubat’ta başlayan kampanyamızın tanıtımlarına devam ediyoruz. Tanıtım videomuzun izlenme sayısı bu kadar kısa bir sürede 2 milyona ulaştı. Tanıtımlar başladıktan sonra özellikle sosyal medyada çok güzel yorumlar aldık. Hatta bazıları bu hikayenin senaryosunun yazılması gerektiğini bile yazdı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz