Sosyal CEO'nun yeni profili

CEO'lar sosyal medyada da hızlı çıktı...

1.07.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Sosyal CEO'nun yeni profili

Ayrıca düzenli olarak blog yazıyor. “LinkedIn’i sadece tanıdığım ve referans verebileceğim insanlar için kullanıyorum” diyor ve ekliyor: “Sosyal medyada hem kişiselhem profesyonel olarak eşit oranda paylaşımda bulunuyorum. Bana sorulan soruların hepsine cevap veriyorum.”

Index Grup Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik de Twitter’ı tercih ediyor. “İnsanın duygu ve düşüncelerini 140 karaktere sığdırması, benim için çok yaratıcı bir eyleme dönüşebiliyor” diyen Bilecik, şöyle konuşuyor: “Şahsımı veya grubumuzu, sosyal düzeyde de toplumu ilgilendiren önemli haber başlıklarını takip etmek, ilgili kişilerle ve çok daha büyük bir kişi ağı ile irtibatta olmak, doğrudan konuşabilme şansını yakalamak muazzam bir şey.”

Serdar İnan da Twitter’ı sevenlerden... “Çok aktif olarak kullanıyorum. Orada olan ruh, diğer sosyal medya mecralarında yok. 140 harfle sınırlısın, her şeyi söyleyemiyorsun. Yani kendini derleyip toparlaman, fikrini özetlemen lazım. Twitter’ın en çok bu tarafını seviyorum.”

Silk&Cashmere Kurucu ve CEO’su Ayşen Zamanpur için de Twitter’ın yeri ayrı: “Blog hariç tüm mecraları çok sık kullanırım. Linkedln’den 4 üst düzey yönetici buldum. Ama eleman ararken değil, tartışma gruplarında rastlayıp beğendim. Facebook’u sadece aile ve yakınlarım için kullanırım. Twitter’ı çok seviyorum. Bazen hayat orada akıyor.”

KİŞİSEL Mİ, KURUMSAL MI?
Peki CEO’lar sosyal medyada nasıl paylaşımlar yapıyor? Kimisi sadece profesyonel bir kimlikle sınırlı kalırken, birçoğu kişisel fikirlerini de açıklıkla dile getiriyor. Markafoni CEO’su Sina Afra, “Genellikle e-ticaretle ilgili paylaşımlarda bulunuyorum. Yurtdışı araştırmaları, makaleleri ve kendi düşüncelerimi paylaştığım blog yazılarımı aktarıyorum. Güncel konular, spor ve ilgi alanlarımla ilgili görüşlerimi belirtiyorum” diyor.

HP Türkiye Genel Müdürü Serdar Urçar, hem kişisel hem kurumsal kimliğiyle sosyal medyada. “Tüm mecralarda aktif bir kullanıcı ve sosyal medya takipçisiyim” diyen Urçar, ekliyor: “Kendi adımı taşıyan bir blogum da var. Hem kişisel hem temsil ettiğim kuruma dair paylaşımlarım mevcut. Ayrıca ülkemizi ve dünyayı ilgilendiren, gündemi teşkil eden pek çok konuda, sosyal medya mecralarını doğru seçmek gayretiyle etkin olmayı çalışıyorum.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz