Düşünce Kulübü zirvede buluştu

Sabancı Müzesi The Seed’de gerçekleşen zirvede, Akbank Düşünce Kulübü üyeleri Akbank üst yönetimiyle bir araya geldi.

28.04.2014 22:52:110
Paylaş Tweet Paylaş
Düşünce Kulübü zirvede buluştu
Akbank Düşünce Kulübü, bu yıl 6’ncı yılını kutluyor. 131 üyeye ulaşan kulüp, yeni yaşını özel bir zirvede kutladı. Sabancı Müzesi The Seed’de gerçekleşen zirvede, Akbank Düşünce Kulübü üyeleri Akbank üst yönetimiyle bir araya geldi. Liderlik ve değişim üzerine sunumların yapıldığı zirvede, gençler değişen dünyada değişen liderlik trendleri hakkında tüyolar aldı.

Akbank Düşünce Kulübü, 6’ncı yılına girdi. 6 yılda 131 üyeye ulaşan Akbank Düşünce Kulübü, 2013-2014 çalışmalarına önemli bir zirveyle başlangıç yaptı. Sabancı Müzesi The Seed’de gerçekleşen Akbank Düşünce Kulübü Zirvesi, Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil’in konuşmasıyla başladı.

Binbaşgil, Akbank Düşünce Kulübü üyeleriyle birlikte olmaktan çok mutlu olduğunu, Akbank olarak genç düşünceye, taze fikirlere çok önem verdiklerini söyledi. Kulübü geleceğe taşımak ve bu yıl ilk kez kulübe koordinatör seçmek amacıyla bir araya gelen gençler zirvede değişen dünyada değişen liderlik trendleri hakkında tüyolar da aldı.

Zirvede Binbaşgil’in konuşmasının ardından, Akbank Kurumsal İletişim Bölüm Başkanı Murat Göllü’nün moderatörlüğünde “Akbank Düşünce Kulübü Nedir?” konulu bir panel düzenlendi.

Panelist olarak Akbank İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Bade Sipahioğlu Işık, Arama Danışmanlık’tan Doç. Dr. Oğuz Babüroğlu ve Akbank Düşünce Kulübü 2’nci Dönem Üyesi Gökçe Turan yer aldı. Ayrıca salondaki üyeler, panel sırasında Murat Göllü’nün yönelttiği sorulara key-pad’ler ile yanıt vererek interaktif olarak panele katılım gösterdi.~
HEDEFTE NE VAR?
Panelde, Bade Sipahioğlu Işık, Akbank Düşünce Kulübü için yola çıkarken amacın Türkiye’nin en parlak beyinlerini bir araya getirmek ve onların fikirlerinden doğacak sinerjiyle platform yaratmak olduğunu söyledi.

Işık, bu yıl itibarıyla daha çok konuşan, daha aktif olan, tüm üyelerin daha bağlı hale geleceği bir Akbank Düşünce Kulübü dönemine girildiğini, bu kapsamda tüm üyelerden kulübe aktif destek sağlamalarını beklediklerini söyledi.

Oğuz Babüroğlu da konuşmasında, “sosyal sorumluluk” yönüne dikkat çektiği kulübün, gençlerin profesyonel ve kişisel gelişimlerine katkısı üzerinde durdu. Babüroğlu, kulübün çalışmalarının bütün yıla yayılan bir yapıya doğru evrildiğini belirterek kulübün çok uzun seneler aktif çalışmalarını sürdüreceğine inandığını vurguladı.

DESTEK ÇAĞRISI
Kulübün bir parçası olmaktan çok gurur duyduğunu belirten Gökçe Turan da bir genç olarak kulübe neler kattığını ve kulüpten neler kazandığını aktardı. Turan, kulübün değişen yapısında tüm üyelere destek çağrısında bulundu.

Panelin ardından, Akbank Düşünce Kulübü’nün yeniliklerinden biri olan kulüp koordinatörü görevi için seçim yapıldı. Çekişmeli geçen seçimin sonunda, kulübün birinci dönem üyesi Volkan Öktem ile ikinci dönem üyesi Olcay Silahlı kulübün eş başkanları seçildi.

Eş başkanlar, kulübün kendi kendini yöneteceği bu yeni süreçte, başkanlık görevini paylaşmaktan gurur duyduklarını belirtti. Akbank Düşünce Kulübü Zirvesi, Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi Levent Erden’in konuşması ile renklendi. Değişen dünyanın dinamiklerini paylaşan Erden, üyelere yeni dünya koşullarında nasıl bir liderlik yolu çizmeleri gerektiği konusunda yol gösterdi.~
BAŞVURU NASIL YAPILIYOR?
3’ÜNCÜ SINIFLAR

Akbank Düşünce Kulübü’ne üniversite 3’üncü sınıfta okuyanlar başvuru yapabiliyor. Üyelik için not ortalamasının yüksek olması, akademik olarak başarılı olmak aranan ilk şartlar arasında. Kulüp üyelerinin ayrıca yenilikçi, iletişim becerisi güçlü, çevresindeki gelişmelere duyarlı ve çok iyi derecede İngilizce bilmesi bekleniyor.

EKİMDE BAŞLIYOR
Türkiye’deki tüm üniversitelerde okuyan öğrenciler www.akbankdusuncekulubu.com adresinden kulüp hakkında detaylı bilgi alarak başvuru yapabiliyor. Başvurular her yıl ekim ayı içerisinde online olarak yapılıyor.

YARININ YENİLİKÇİ DÜŞÜNCE LİDERLERİ
6 YIL ÖNCE KURULDU

2008 yılında kurulan Akbank Düşünce Kulübü, 6 yıldır “Yenilikçi Düşünce Liderleri” yetiştirmeyi ve toplumsal fayda yaratmayı amaçlıyor. Kulübün en önemli hedefi, gençlere kendilerini geliştirebilecek bir platform sağlamak. Ayrıca Türkiye’nin yenilikçilik ve yaratıcılık potansiyelinin gelişmesine katkıda bulunmak da hedefler arasında yer alıyor. Kulüp, 2013-2014 döneminde, yani 6’ncı yılında da çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

UZUN SOLUKLU BİRLİKTELİK
Bu yıl yeni üye seçim çalışmalarını tamamlamak üzere olan Akbank Düşünce Kulübü, her yıl belli sayıda öğrencinin katılımıyla sürekli büyüyor. Bir “arkadaşlık”, “dostluk” kulübü anlayışıyla çalışmalarını ve sosyal aktivitelerini sürdürüyor. Üyelerinin kendilerini geliştireceği uzun soluklu sosyal bir birliktelik için önemli ve kalıcı bir platform oluşturuyor.

Türkiye ve dünya ekonomisine yön veren gelişmeleri yorulmadan takip edebilmek için her yeni güne haber bültenimiz “Sabah Kahvesi” ile başlamak ister misiniz?


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz