Genç girişimcilere Washington fırsatı

Bülent Oğuz, “Global Üniversiteli Girişimci Yarışması’nın birincisi Washington’da Türkiye’yi temsil edecek” diyor.

1.11.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Genç girişimcilere Washington fırsatı
Akbank, toplumda girişimcilik konusunda farkındalığı artırmayı amaçlıyor. Bu amaçla Endeavor işbirliğinden Global Üniversiteli Girişimci Yarışması’na, Akbank Girişimci Geliştirme Programı’na kadar girişimcilikle ilgili birçok projeye destek veriyor. Akbank KOBI Bankacılığı’ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz, genç girişimcilerin de önemli destekçilerinden biri olduklarını söylüyor. Oğuz, “Global Üniversiteli Girişimci Yarışması’nın birincisi Washington’da düzenlenecek finalde Türkiye’yi temsil edecek” diyor.

Girişimcilik, Türkiye’nin en önemli konularından biri... Girişimciler, yeni iş sahaları yaratıp işsizliği azaltıyor. Aynı zamanda büyümeyi de tetikliyorlar. Bunun için birçok büyük kurum girişimciliği teşvik etmek için çalışıyor. Üniversitelerdeki girişimci sayısını artırmak için gençler de destekleniyor. Girişimcilere yönelik birçok çalışma yürüten, eğitim veren kurumlardan biri de Akbank. Sabancı Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen Akbank Girişimci Geliştirme Programı’na işini büyütmek ve farklı bakış açıları kazanmak isteyen girişimciler davet ediliyor.

Endeavor ile yapılan işbirliği kapsamında ise girişimcilere uygun teminat koşulları, uzun vade ve düşük faiz gibi avantajları içeren kredi imkanı sağlanıyor. Akbank, genç girişimcileri desteklemek için de tüm dünyadaki üniversiteler arasında girişimciliği teşvik etmek amacıyla düzenlenen Global Üniversiteli Girişimci Yarışması’nı destekliyor. Akbank KOBİ Bankacılığı’ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz, kazanan üniversiteli girişimcinin, Türkiye’yi Washington’daki Global Üniversiteli Girişimci Yarışması Finali’nde temsil edeceğini söylüyor.

Oğuz, Türkiye’deki girişimcilerin önünü açmayı ve toplumda girişimcilik konusunda farkındalığı artırmayı amaçladıklarını söylüyor. Akbank’ın girişimcilik konusundaki çalışmalarıyla ilgili olarak Akbank KOBİ Bankacılığından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz’la görüştük:

Girişimcileri nasıl destekliyorsunuz? Ne gibi çalışmalar yapıyorsunuz?
Akbank olarak Türkiye’deki girişimcilerin önünü açmayı ve toplumda girişimcilik konusunda farkındalığı artırmayı amaçlıyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz