Capital 500 Ödül Töreni 2018

Capital500 - Türkiye’nin En Büyük 500 Özel Şirketi Araştırması’nda dereceye giren şirketler ödüllendirildi.

18 ARALIK, 20180
Paylaş Tweet Paylaş

Capital Dergisi’nin bu yıl Vodafone Türkiye ana sponsorluğunda 21’incisini gerçekleştirdiği Capital500 - Türkiye’nin En Büyük 500 Özel Şirketi Araştırması’nda dereceye giren şirketler, Conrad İstanbul Bosphorus’ta düzenlenen törenle ödüllendirildi. 

KoçDigital’in co-sponsorluğunda gerçekleşen Capital500 Ödül Töreni’nde toplam 9 kategoride 23 ödül verildi. İş dünyasının önde gelen isimlerini bir araya getiren gecede, Türkiye’nin En Büyük Şirketleri kategorisinde ödüllerin sahibi Tüpraş, Türk Hava Yolları ve Petrol Ofisi olurken, Onur Ödülü’nün sahibi Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı ve Vodafone Dijitalleşme Özel Ödülü sahibi DenizBank oldu.

Capital Dergisi tarafından Vodafone Türkiye ana sponsorluğunda ve KoçDigital co-sponsorluğunda düzenlenen “Türkiye'nin En Büyük 500 Özel Şirketi Araştırması” ödül töreni, 17 Aralık 2018, Pazartesi günü Conrad İstanbul Bosphorus’ta gerçekleşti. 

Açılış konuşmalarını Capital ve Ekonomist dergileri Yayın Direktörü M. Rauf Ateş ile Vodafone Türkiye CEO’su Colman Deegan’ın yaptığı ödül töreninde, bu yıl 21’incisi yapılan “Türkiye'nin En Büyük 500 Özel Şirketi Araştırması”na göre, “Türkiye’nin En Büyük Şirketleri” Tüpraş, Türk Hava Yolları ve Petrol Ofisi oldu. 

ş dünyasının liderlerini bir araya getiren gecede, “Türkiye’nin En Büyük 500 Özel Şirketi Araştırması” kapsamında ciro, kârlılık, ihracat ve istihdam rakamlarına göre değerlendirilen şirketlere toplam 9 kategoride 23 ödül verildi. Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı “Onur Ödülü”nün, DenizBank ise Vodafone Dijitalleşme Özel Ödülü”nün sahibi oldu.

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK ŞİRKETİ YİNE TÜPRAŞ 

Türkiye'de ilk defa Capital Dergisi tarafından gerçekleştirilen “Türkiye'nin En Büyük 500 Özel Şirketi Araştırması”nda, ülke ekonomisinin sürdürülebilir zeminde büyümesine katkı sağlayan şirketler, ciro büyüklüğüne göre sıralanıyor. 

Capital500 Araştırması, en güncel ve net verilerle özel sektörün gücünü ortaya koyan, sektör ve şirket ayrımı yapmaksızın özel sektörü tüm yönleriyle kapsayan tek araştırma olması sebebiyle, iş dünyasında ayrı bir önem taşıyor. 

“Türkiye'nin En Büyük 500 Özel Şirketi Araştırması”nda bu yıl da şirketler ciro, kârlılık, ihracat ve istihdam rakamlarına göre değerlendirildi. Buna göre, “Türkiye’nin En Büyük Şirketleri” sırasıyla Tüpraş, Türk Hava Yolları ve Petrol Ofisi olarak belirlendi. “Cirosunu En Fazla Artıran Şirketler” ise Kerevitaş, Odeon Turizm, Gram Altın Pazarlama Sanayi oldu. 

Araştırmada “En Çok Kar Eden Şirketler” Ereğli Demir Çelik, Tüpraş ve Enka İnşaat olurken, “İhracatını En Fazla Artıran Şirketler” sıralamasında ilk üç ise Lila Group, Kerevitaş ve Namet Gıda oldu. Ford Otosan, Toyota Otomotiv ve Arçelik’in “En Çok İhracat Yapan Şirketler” olarak belirlendiği araştırmada, “Çalışan Sayısını En Fazla Artıran Şirketler” ise Lila Kağıt, Borusan Makine ve IATI Turizm oldu. 

“En Fazla Çalışanı Olan Şirketler” kategorisinde ilk üç BİM Birleşik Mağazalar, RC Rönesans İnşaat, Lc Waikiki Mağazacılık oldu. Bu yılki Onur Ödülü’nün sahibi Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı olarak belirlenirken, Vodafone Dijitalleşme Özel Ödülü”nün sahibi ise DenizBank oldu.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz