CEO Ajanda 2019 Zirvesi

CEO Club’ın “CEO Ajanda 2019” zirvesi'nde özel sektörün 2018 performansının yanı sıra beklentileri de masaya yatırıldı.

22 KASIM, 20180
Paylaş Tweet Paylaş

Türk iş dünyasına yön veren iş insanlarının buluşma noktası olan CEO Club çatısı altında düzenlenen “CEO Ajanda 2019” zirvesi, Capital ve Ekonomist dergilerinin öncülüğünde, Vodafone Türkiye’nin ana sponsorluğunda; Accenture Türkiye, Castrol Türkiye ve SAP Türkiye co-sponsorluğunda gerçekleştirildi. 

Özel sektörün 2018 performansının, 2019 hedeflerinin ve tüm dünyayı saran dijital dönüşümün ele alındığı CEO Club, Türkiye’nin en büyük holdinglerinden CEO’ları bir araya getirdi.

22 Kasım 2018 –  Türk özel sektörünün öncü isimlerini bir arayan getiren en önemli etkinlikler arasında yer alan CEO Club’ın “CEO Ajanda 2019” zirvesi, Capital ve Ekonomist dergilerinin öncülüğünde, Vodafone Türkiye’nin ana sponsorluğunda; Accenture Türkiye, Castrol Türkiye ve SAP Tğrkiye co-sponsorluğunda gerçekleştirildi. 

Gıdadan hizmete, telekomünikasyondan otomotive, perakendeden enerjiye, özel sektörün 2018 performansının yanı sıra gelecek beklentilerinin de masaya yatırıldığı etkinlik, Capital ve Ekonomist Dergileri Yayın Direktörü M. Rauf Ateş, Castrol Türkiye, Ukrayna, Orta Asya Direktörü Aslı Yetkin Karagül ve Vodafone Türkiye CEO’su Colman Deegan’ın açılış konuşmalarıyla başladı.

Zirvede, SAP Türkiye Genel Müdürü Uğur Candan’ın 2019 Teknoloji Ajandası başlığıyla yaptığı konuşmasının ardından, Accenture Türkiye Genel Müdürü Dilnişin Bayel yönetiminde düzenlenen CEO Panel’e, Borusan Holding CEO’su Agah Uğur, Akkök Holding İcra Kurulu Başkanı Ahmet Dördüncü, Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Ülker, Eczacıbaşı Topluluğu CEO’su Atalay Gümrah, Anadolu Grubu İcra Başkanı Hurşit Zorlu ve Doğuş Grubu CEO’su Hüsnü Akhan katıldı.

HOLDİNGLERDE “EN”LER BELİRLENDİ

Zirve kapsamında ayrıca, Capital Dergisi tarafından her yıl gerçekleştirilen “En Büyük Holdingler” araştırmasının sonuçlarına göre 2017 yılındaki performanslarıyla öne çıkan holdingler de ödüllendirildi. 

Ciroda, kârda ve istihdamda en büyük grupların yanı sıra aynı kategorilerde bir önceki yıla göre en hızlı büyüyenler de dahil olmak üzere toplam 6 kategoride verilen ödüller, zirve kapsamında düzenlenen Holdingler 2018 Ödül Töreni’nde sahiplerini buldu. 

Buna göre ciro bazında Türkiye’nin en büyük holdinglerinin ödüllendirildiği “Ciroda En Büyükler” kategorisinde Koç, Yıldız ve Sabancı Holding ödüllerini Capital ve Ekonomist Dergileri Yayın Direktörü M. Rauf Ateş ve Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin’den aldı. 

“Ciroda En Hızlılar” kategorisinde ilk üç Tahincioğlu, Bilkent ve Tekfen olurken, “Kârda En Hızlılar” kategorisinde ilk üç holding Akkök, Kazancı ve Index oldu. “İstihdamda En Hızlılar” kategorisinde Rönesans, Tekfen ve Yıldızlar “Yatırım” ödülüne layık görülürken, “Kârda En Büyükler” kategorisinde ilk üç holding Oyak, Koç ve Sabancı oldu. “İstihdamda En Büyükler” kategorisinde ise Koç, Rönesans ve Limak ödüle layık görüldü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz