Kitap

Satışın Yeni PsikolojisiPegasus Yayınları’ndan çıkan “İstediğiniz Kişiye %100 Garantili Satışı Nasıl Yaparsınız?” adlı kitap, Kevin Hogan tarafından yazılmış. Yazar, insanlara satın aldırmayı sağla...

1.07.2007 03:00:000
Paylaş Tweet Paylaş

Satışın Yeni Psikolojisi
Pegasus Yayınları’ndan çıkan “İstediğiniz Kişiye %100 Garantili Satışı Nasıl Yaparsınız?” adlı kitap, Kevin Hogan tarafından yazılmış. Yazar, insanlara satın aldırmayı sağlayan öğeleri gözler önüne sermekle kalmıyor, aynı zamanda onların arzularını tam olarak yerine getirebilmenin yollarını da gösteriyor. Kitapta yer alan satışın 10 yasası, Hogan’ın 9 ikna yasası üzerine dayanıyor. Kitabın içindeki önemli derslerden biri de müşterilerin satın almayı isteyecekleri şeyler konusunda, onların zihinlerini değiştirebilmek. Kısaca yazar, okuyucuya yani satış ekiplerine müşteriyi tanımanın, istekli ve tatmin olmuş müşteriler elde etmenin yollarını gösteriyor. 

Avrupa’nın Gelecek Sınırları
1001 Kitap’tan çıkan “Avrupa’nın Gelecek Sınırları”, “Türkiye bir köprü mü, yoksa köprübaşı mı, yoksa ergime noktası mı” sorularının cevaplarını arıyor. AB’nin Genişlemeden Sorumlu Üyesi Olli Rehn tarafından yazılan kitapta, Atatürk’ün başlattığı modernleşme sürecinin açık ve uzun dönemli beklentisi olan Avrupa Birliği’ne entegrasyonun gerçekleşmesinin, Türkiye’nin çıkarına olduğu belirtiliyor. Türkiye’nin AB’ye katılımını destekleyen yazar, Avrupa’nın değerlerine, hukukun üstünlüğüne ve ortak politikalara sahip çıkan istikrarlı, demokratik ve refah içinde bir Türkiye’ye ihtiyaç duyulduğunu belirtiyor. Yazar, Türkiye’nin istikrarsız Ortadoğu’da bir istikrar abidesi olduğu görüşünü savunuyor. 

Menkul Kıymetleştirme Ve Mortgage
Doğru Yayıncılık’ın ilk kitabı olan “Menkul Kıymetleştirme & Mortgage: Genel ve Hukuki Esaslar” adlı kitap, Halil Doğru tarafından kaleme alınmış. Çok güncel bir konu olan mortgage hakkında yazılan az sayıda kitaptan biri olan çalışma, bu çok konuşulan ama az bilinen sistem hakkında genel geçer bilgiler dışında, derinlemesine bir araştırma. Avukat Halil Doğru’nun bu kapsamlı çalışması, konunun derinlerine inmek isteyenler için Türkiye’de yayınlanmış öncü kitaplardan biri. Doğru, disiplinler arası denebilecek bir çalışma yöntemiyle, sistemin finansal ve hukuki sorunlarını inceliyor. Yurtdışı örnekleri ve uygulamaları ile karşılaştırıyor ve bilinmeyenleri gün ışığına çıkarıyor.

Aklını Kullan, Aksini Düşün
“Aklını Kullan, Aksini Düşün”, işinize, hayatınıza ve dünyaya bakışınıza değişiklik getirmek amacıyla yazılmış bir kitap. Kitapta yazar Paul Arden, alışılagelen sıkıcı tavsiyeler yerine, kullandığı esprili sözler ve cüretkar ifadelerle mantığa dayalı davranışlarınıza hiç aklınıza gelmeyen aksi açılardan da bakmanızı sağlıyor. “Aklını Kullan, Aksini Düşün”, size gerçekte kim olmak istediğinizi ve hedeflerinizi hatırlatarak cesaret aşılayacak, yapacağınız işlerden keyif almanızı sağlayacak bir kitap.

D & R Kitapları
Her İstediğinizi Yaptırın

İnsan davranışları alanındaki efsanevi lider Dr. David J. Lieberman’ın “Herkese Her İstediğinizi Yaptırın” adlı kitabı, tam 4,5 milyon satmış bir best-seller. Dr. Lieberman, her koşulda avantaj sağlamanız için gereken teknikleri anlattığı kitabında, basit ve öz teknikler sunarak hedefi tam ortadan vuruyor. Kitapları birçok dile tercüme edilen Dr. Lieberman, hayatınızın her alanında başarıya ulaşmak için en önemli psikolojik taktikleri nasıl kullanacağınızı öğretiyor. Her şeyin istediğiniz şekilde yürümesi için en geniş psikolojik taktik koleksiyonunu sunuyor.

Çekim Yasası
Secret’ın yaratıcılarından Esther ve Jerry Hicks tarafından yazılan “Çekim Yasası” adlı kitap, istenen ve istenmeyen her şeyin size en güçlü evrensel yasa olan çekim yasası ile nasıl çekildiğini anlatıyor. Kitap, evreni yöneten, her yerde ve her şeyde var olan yasaları ve onların işleyişini, kendiniz için nasıl faydalı hale getirebileceğinizi öğretmeyi amaçlıyor. Kitabın, etkileşim kurduğunuz diğer insanların yaşamında ve kendi yaşamınızda olup biten her şeyi anlamaya başlamanızı sağlamak gibi bir misyonu var. Mutluluğu esas alan pratik spiritüalizm felsefesini öğretmeyi hedefliyor.

Butik Oteller Kitabı
Grup Yayıncılık’tan çıkan ve Türkiye'nin en küçük, farklı ve özel konaklama adreslerini içeren bir rehber kitap olan Butik Oteller Kitabı 2007 piyasaya çıktı. Çok yıldızlı tatillerden sıkılan, küçük otellerde, doğa, tarih, mimari ve sanatsal kavramlarla bütünleşmek isteyenlerin başvuru kaynağı olacak kitap, tatile çıkmadan önce mutlaka göz atılması gereken bir rehber niteliği taşıyor. Kitap, yaklaşık 18 bin kilometre yol kat edilerek, Türkiye’nin pek çok yeri gezilerek hazırlanmış. İlk etapta 159 otel seçilerek tanıtılmış.

Bulutların Üstüne Tırmanırken – THY, Bir Dönüşüm Öyküsü Remzi Kitabevi Cem Kozlu
Liderlik Bilgeliği Goa Robin Sharma
Wal-Mart Etkisi Martı Yayınları Charles Fishman
Starbucks - Gönlünü İşe Vermek Babıali Kitaplığı Howard Schultz
İnovasyon Hayat Kurtarır Doğan Kitapçılık M.Rauf Ateş
Evet! Tarzı Neden Kitap Jeffrey Gitomer
Forbes - İş Dünyasından Tüm Zamanların En Büyük Başarı Hikayeleri Koridor Daniel Gross
Jack Welch Yöntemi - Dünyanın En Büyük CEO'sundan 24 Büyük Ders Pegasus Jeffrey A.Krames
Mavi Okyanus Stratejisi - Çekişmesiz Pazar Alanı Yaratmak ve Rekabeti Etkisiz Kılmak CSA Yayın Ajansı W.Chan Kim
Satışın 10 Altın Kuralı Mediacat Yayıncılık A.Taner Özdeş


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz